Radio Gdańsk najbardziej opiniotwórczym medium regionalnym

Andrzeju Liberadzki, prezes, redaktor naczelny Radia Gdańsk. Fot. J. Wikowski

MEDIA. Radio Gdańsk, kierowane przez Andrzeja Liberadzkiego jest najbardziej opiniotwórczym medium regionalnym w Polsce. Natomiast Telewizja Trwam jest na pierwszym miejscu wśród najbardziej opiniotwórczych stacji telewizyjnych. Tak wynika z badań z monitoringu prasy, radio i telewizji.

W rankingu mediów regionalnych na drugim miejscu jest Radio Kraków, a na trzecim – Gazeta Wrocławska.

Natomiast Telewizja Trwam jest na pierwszym miejscu wśród najbardziej opiniotwórczych stacji telewizyjnych. Na dalszych pozycjach są: TVN 24, TVPInfo oraz TVN. Telewizja Trwam jest także na wysokiej, trzeciej pozycji w rankingu najbardziej opiniotwórczych mediów w Polsce (za Rzeczpospolitą i Gazetą Wyborczą) i przed Dziennikiem Gazeta Prawna i tygodnikiem Wsieci oraz TVN24, Superexpressem, Wirtualną Polska, wpolitytce.pl oraz TVPInfo. W rankingu najbardziej opiniotwórczych tygodników dwutygodników prowadzi Tygodnik Wsieci. Na kolejnych miejscach są: Newsweek, Do Rzeczy, Polityka i Gazeta Polska.

Badanie przeprowadzono na podstawie 5 576 przekazów z mediów (wycinków prasowych, programów radiowych i telewizyjnych) z okresu od 1 do 31 lipca 2017 r. Dziennikarze odnosili się do wiadomości z łamów innych mediów 5 777 razy (2 756 razy w prasie, 2 193 w telewizji i 828 w radio).

Analiza obejmuje ponad 1000 gazet i czasopism oraz stacje telewizyjne

Badanie wykonano na podstawie materiałów z monitoringu prasy, radio i telewizji, w których pojawiały się nazwy mediów:

  • prasowych,
  • portali internetowych,
  • stacji radiowych i telewizyjnych lub tytuły ich programów. 
  • Badanie nie obejmuje cytowań, opublikowanych w internecie. Natomiast pod uwagę brane są cytowania mediów internetowych, jeśli pojawiły się one w prasie, radio bądź w telewizji.

Może zainteresuje Cię:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *