„Przypomnij mi zapach chleba” – dzieci skazane na poniewierkę, śmierć

GDAŃSK. Często w nieludzkich warunkach, przyszło im żyć i umierać. Dzieci skazane na niezliczone cierpienia, poniewierkę, śmierć i zapomnienie, są bohaterami książki „Przypomnij mi zapach chleba” Ewy Kubasiewicz-Houée.

ewa_kubasiewicz1

Spotkanie z Ewą Kubasiewicz-Houée połączone z promocją nowej książki zatytułowanej „Przypomnij mi zapach chleba” odbędzie się 16 października br., godz. 17:00 w siedzibie Regionu Gdańskiego NSZZ „Solidarność”, ul. Wały Piastowskie 24, Gdańsk w Sali Akwen.

Książka jest opowieścią o tragicznych losach polskich rodzin kresowych, które po wkroczeniu Armii Czerwonej na wschodnie tereny II Rzeczypospolitej zostały wywiezione w głąb ZSRR. Tam, często w nieludzkich warunkach, przyszło im żyć i umierać. Wśród ludności cywilnej deportowanej w 1940 roku znalazła się olbrzymia liczba dzieci. I te dzieci, skazane na niezliczone cierpienia, poniewierkę, śmierć i zapomnienie, są bohaterami niniejszej książki.

W spotkaniu udział wezmą bohaterowie książki, którzy będąc dziećmi przeżyli te tragiczne wydarzenia.

16 października br., godz. 17, Sala Akwen (w siedzibie Regionu Gdańskiego NSZZ „Solidarność”), Gdańsk, ul. Wały Piastowskie 24.

Wstęp wolny.

Może zainteresuje Cię:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *