Protest GODNOŚCI – w obronie Żołnierzach Wyklętych

GDAŃSK. – Uważamy, że tacy ludzie, o bolszewickich poglądach, nie powinni mieć wpływu na nauczanie młodzieży, bo krzewią ideały skompromitowanego ustroju, a także upowszechniają kłamstwa PRL-owskiej propagandy – czytamy w Proteście Stowarzyszenia GODNOŚĆ. 

Domagamy się weryfikacji kadr na polskich uczelniach i usunięcie z nich ludzi o komunistycznym rodowodzie, którzy nie powinni mieć wpływu na kształtowanie postaw ideowych polskich studentów. Naszedł czas, aby polskie uczelnie oczyścić ze złogów komunizmu.

Protest

My, byli działacze NSZZ Solidarność i byli więźniowie polityczni z lat 1980-89 zrzeszeni w Stowarzyszeniu ,,Godność” z uznaniem przyjęliśmy udział najwyższych władz państwowych z Panem Prezydentem Andrzejem Dudą i Panem Premierem Mateuszem Morawieckim w obchodach Święta Żołnierzy Wyklętych w dniu 1 marca pod Pomnikiem Nieznanego Żołnierza w Warszawie.

Pan Prezydent Andrzej Duda na zakończenie uroczystości powiedział jakże ważne słowa:

„Niech nikt już nigdy nie śmie w jakikolwiek sposób obrazić tych ludzi! Ten, kto to robi, okrywa się hańbą”.

Oto, w naszym mieście, w Gdańsku działaczka SLD Joanna Senyszyn (pomijamy celowo jej tytuł naukowy, bo naszym zdaniem ktoś o takich antypatriotycznych poglądach nie zasługuje na tytuł profesora) nazwała żołnierzy antykomunistycznego podziemia „Bandami wyrzutków społecznych, nierobów i frustratów czekających na III wojnę światową”. Zarzuciła im masowe morderstwa cywilów, grabieże i gwałty. Zapowiedziała zniesienie w przyszłości święta 1 Marca. Komunistyczna działaczka zapowiedziała również, że „Wyklęci wrócą na śmietnik historii”. Stanowisko Joanny Senyszyn odzwierciedla poglądy wielu prominentnych działaczy postkomunistycznych, których ojcowie mają krew na rękach bohaterów narodowych tj. W. Cimoszewicz i A. Kwaśniewski i inni.

W środowisku wyższych uczelni w Polsce funkcjonuje wielu ludzi typu Joanny Senyszyn.

Uważamy, że tacy ludzie, o bolszewickich poglądach, nie powinni mieć wpływu na nauczanie młodzieży, bo krzewią ideały skompromitowanego ustroju, a także upowszechniają kłamstwa PRL-owskiej propagandy.

Za swoje słowa o Żołnierzach Wyklętych Joanna Senyszyn powinna ponieść konsekwencje prawne nie tylko na Uniwersytecie Gdańskim.

Od Pana Jarosława Gowina, Wicepremiera, Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego jako byli więźniowie polityczni PRL oczekujemy jasnego stanowiska nie tylko w stosunku do Joanny Senyszyn, ale także innych tego typu uczonych, których wypowiedzi godzą w polską rację stanu. Domagamy się weryfikacji kadr na polskich uczelniach i usunięcie z nich ludzi o komunistycznym rodowodzie, którzy nie powinni mieć wpływu na kształtowanie postaw ideowych polskich studentów. Naszedł czas, aby polskie uczelnie oczyścić ze złogów komunizmu.

Stanisław Fudakowski – Sekretarz

Andrzej Osipów – Wiceprezes    

Czesław Nowak – Prezes

Gdańsk, dnia 3. 03. 2019 r.

 

Może zainteresuje Cię:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *