Próba generalna przed Prime Food Triathlon Przechlewo

Kolezenski Integracyjny Triathlon_Prime Food Triathlon Przechlewo2

Zaplanowany na najbliższą sobotę II Koleżeński Integracyjny Trening Triathlonowy to okazja do tego, by sprawdzić swoją formę przed Prime Food Triathlon Przechlewo 2014 i przetestować trasę razem z ubiegłorocznym zwycięzcą, Pawłem Troką. Uczestnicy będą również mogli wymienić się doświadczeniami i zdobyć pakiet startowy na wrześniowe zawody.

Otwarte treningi cieszą się zainteresowaniem triathlonistów i stają się powoli tradycją przechlewskiego Triathlonu. Drugie już w tym roku zajęcia pod okiem Pawła Troki, trenera i zawodnika z czołówki cyklu ENEA Tri Tour, rozpoczną się 23 sierpnia o godz. 10:30 nad Jeziorem Końskim.

– Mam nadzieję, że wspaniała atmosfera lipcowego treningu skłoni triathlonistów do jeszcze liczniejszego udziału w sobotnich zajęciach – mówi Paweł Troka. – Zawodnicy będą mieli okazję, by potrenować na krótkim dystansie w dwóch grupach. Jedna z nich wystartuje typowo rekreacyjnie, z kolei druga będzie mogła się trochę pościgać. Każdy znajdzie więc coś dla siebie.

Udział w wydarzeniu będzie bezpłatny, a jego trasa obejmie 950 m pływania, 45 km jazdy na rowerze oraz 10,55 km trasy biegowej. Podczas startu nie będą prowadzone pomiary czasu oraz ogólna klasyfikacja. Po skończonym treningu organizatorzy i sponsorzy zaplanowali wspólną integrację przy poczęstunku.

– Zapraszamy wszystkich triathlonistów przygotowujących się do Prime Food Triathlon Przechlewo 2014 – mówi Paweł Nowak, prezes sponsora głównego imprezy oraz pasjonat triathlonu. – Tradycją jest to, że udział w Treningu umożliwia zdobycie pakietu startowego na wrześniową imprezę. To szansa dla tych zawodników, którzy ze względu na wysoką frekwencję i limit zgłoszeń nie mogą zarejestrować się już na krótkim dystansie.

W sobotnim treningu wezmą udział m.in. reprezentanci Zakładowego Klubu Sportowego Contra, którzy przygotowują się do wrześniowego, charytatywnego startu. Rejestracja na Prime Food Triathlon Przechlewo na długim dystansie i w kategorii sztafet potrwa do 31 sierpnia 2014.

Harmonogram II Koleżeńskiego Integracyjnego Treningu Triathlonowego:

10:15 – zbiórka uczestników

10:25 – odprawa i omówienie trasy

10:30 – start Treningu

14:00 – planowany czas zakończenia Treningu

Po 14:00 – integracja dla zawodników przy poczęstunku przygotowanym przez Organizatorów
i Sponsorów Prime Food Triathlon Przechlewo 2014

Prime Food Triathlon Przechlewo odbędzie się w dniach 6-7 września 2014. Na liście startowej potwierdzonych jest już ponad 700 uczestników, którzy zmierzą się na długim i krótkim dystansie. W pierwszym przypadku zawodnicy pokonają 1900 m pływania w Jeziorze Końskim, 90 km jazdy na rowerze na malowniczej, lecz wymagającej trasie Przechlewo-Rzeczenica oraz 21,1 km biegu. Drugi dystans będzie o połowę krótszy. Nowością będzie rywalizacja sztafet składających się z trzech osób, z których każda zmierzy się z inną konkurencją.

Organizatorami wrześniowych zawodów są: Gmina Przechlewo, Endu Sport, a przede wszystkim Zakładowy Klub Sportowy Contra, którego zawodnicy uczestniczą w wielu imprezach sportowych w kraju i za granicą. Głównym sponsorem jest firma Prime Food Sp. z o.o. Dodatkowe informacje i formularz zgłoszeniowy Prime Food Triathlon Przechlewo 2014 można znaleźć na stronie http://www.triathlonprzechlewo.pl. Impreza jest częścią największego w Polsce cyklu imprez triathlonowych – ENEA Tri Tour.

Kolezenski Integracyjny Triathlon_Prime Food Triathlon Przechlewo5 Kolezenski Integracyjny Triathlon_Prime Food Triathlon Przechlewo3

Przechlewo

Może zainteresuje Cię:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *