Prawko kupione na portalu aukcyjnym

STAROGARD GD. Kierowca osobowego volkswagena zatrzymany do kontroli  drogowej legitymował się fałszywym  prawem jazdy. Badanie alkomatem wykazało, że mężczyzna spożywał wcześniej alkohol.

Do  zdarzenia doszło w nocy z soboty na niedzielę. Policjanci, którzy patrolowali  ulicę Mickiewicza w Starogardzie Gd. zauważyli osobowego volkswagena na  malborskich numerach rejestracyjnych. Funkcjonariusze postanowili zatrzymać auto do kontroli drogowej.

Podczas  rozmowy z kierowcą okazało się, że mężczyzna był nietrzeźwy. Badanie  alkomatem wykazało ponad promil alkoholu w organizmie. W czasie kontroli  dokumentów policjanci zwrócili szczególną uwagę na okazane prawo jazdy, które  tylko na pierwszy rzut oka przypominało dokument uprawniający do kierowania  pojazdem. Funkcjonariusze zauważyli nieprawidłowe dane w rubryce z numerem  dokumentu oraz niezgodne informacje dotyczące organu, który wystawił prawo  jazdy. Mężczyzna tłumaczył, że okazany dokument zakupił na jednym z portali  aukcyjnych.

Po  sprawdzeniu w policyjnych kartotekach okazało się, że legitymowany kierowca nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi.

Mieszkaniec powiatu tczewskiego został zatrzymany i spędził noc w  policyjnym areszcie. 23-latek zostanie dzisiaj przesłuchany. Mężczyzna  usłyszy zarzuty dotyczące kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwym oraz  posługiwania się dokumentem poświadczającym nieprawdę. Za popełnienie tego  przestępstwa grozi kara do 2 lat więzienia.

Może zainteresuje Cię:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *