Pościg za piratem, w leśnym potrzasku

pol poscig czluchow kadr

CZŁUCHÓW. Po  pościgu ujęto kierowcę, który nie zatrzymał się do kontroli i uciekał leśnymi drogami. Funkcjonariusze uniemożliwili mu dalszą jazdę blokując go na rozwidleniu dróg leśnych. Okazało się, że 41-letni mieszkaniec gminy Przechlewo ma prawie 0,5 promila alkoholu w organizmie i nie posiada uprawnień do kierowania samochodami.

We wtorek po godz. 16 policjanci z Człuchowa postanowili zatrzymać do kontroli jadące przed nimi audi. Dali kierującemu znak do zatrzymania za pomocą sygnałów błyskowych i dźwiękowych. Kierowca samochodu zlekceważył dawane przez funkcjonariuszy znaki, przyspieszył i skręcił do lasu w pobliżu Człuchowa. Policjanci podjęli pościg leśnymi drogami i zablokowali auto na rozwidleniu dróg leśnych, gdzie hałda gruzu uniemożliwiała dalszą ucieczkę.

Funkcjonariusze sprawdzili trzeźwość kierowcy, okazało się, że miał prawie 0,5 promila alkoholu w organizmie. Sprawdzenie kierującego w policyjnych systemach pokazało, że mężczyzna nie posiada prawa jazdy. Zostało mu zatrzymane w ubiegłym roku za kierowanie pod wpływem alkoholu. Dodatkowo w marcu tego roku również został zatrzymany za kierowanie samochodem po spożyciu alkoholu.

Teraz 41-letni mężczyzna odpowie za kierowanie samochodem w po spożyciu alkoholu, niezatrzymanie się do kontroli drogowej, oraz brak uprawnień do kierowania. Za popełnione wykroczenia grozi mu kara aresztu, grzywny do 5 tys. zł oraz zakaz prowadzenia pojazdów silnikowych. (KWP Gdańsk)

Może zainteresuje Cię:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *