Pomysł na biznes… organizacja imprez klubowych

Lubisz zabawę, masz ciekawe pomysły na promocje różnych produktów, potrafisz zaplanować i zorganizować różnego rodzaju imprezy? To już tylko krok od tego, by spróbować swoich sił i przekuć pomysł na własny biznes. Tak zrobił Marcin Śledź z MH Event w Tczewie. Na co należy zwrócić uwagę decydując się na taką działalność gospodarczą?

MH Event działa od kilku miesięcy, ale już zdobyła grono zadowolonych klientów. A jak to się zaczęło? – Zawsze miałem łatwość nawiązywania kontaktów z różnymi ludźmi – mówi Marcin Śledź. – Interesowałem się też branżą muzyczną. To bardzo ważne przy zakładaniu tego typu działalności. Sam z wykształcenia jestem dyplomowanym kucharzem, ale z zarobków w tej profesji nie da się wyżyć. Szukałem więc innego zajęcia, które mogłoby zapewnić godne życie mojej rodzinie. Znajomy prowadzi klub i zabrakło mu pomysłu co można by w nim stworzyć, Podzieliłem się z nim swoim pomysłem. W efekcie stwierdziłem, że skoro potrafię doradzać innym, jak dobrze rozwijać ich formy, to dlaczego nie miałbym na takich umiejętnościach sam zarabiać.

Jakie koszty?

Jak wiadomo żadna działalność gospodarcza nie jest bezkosztowa. W tym przypadku również trzeba zainwestować pieniądze choćby w profesjonalny sprzęt – mobilne nagłośnienie, czy promocję firmy, a więc strona internetową, konto na facebooku oraz tradycyjną reklamę choćby w postaci ulotek.

Na początek – przy oszczędnym gospodarowaniu pieniędzmi  – powinno wystarczyć ok. 10.000 zł – mówi Marcin Śledź. – Jeżeli nie dysponujemy taką kwotą, to warto rozejrzeć się za środkami na zewnątrz. Mi udało się uzyskać pożyczkę  na bardzo dogodnych warunkach właśnie z środków unijnych.

Szukanie środków…

Jeżeli potencjalny zainteresowany dokładniej rozejrzy się na rynku pracy, to może uda mu się uzyskać nawet bezzwrotne wsparcie na otwarcie firmy. Oczywiście przed decyzją o ubieganie się o dotację na „rozruch” zawsze należy dokładnie przeanalizować jakie warunki musimy spełnić po otrzymaniu dotacji. Czasem bezpieczniej jest zaciągnąć kredyt nisko oprocentowany. Warto też na bieżąco sondować informacje o organizowanych konkursach, których nagrodą jest „kasa” na założenie firmy. Wówczas trzeba przygotować dobry biznesplan. I umieć przekonać, że właśnie nasz pomysł na biznes jest najlepszym pretendentem do nagrody.

Stworzyć zgrany zespół

Jak podkreśla Marcin Śledź, jak ktoś nie ma czasu, to może zorganizować mu nawet ślub. – Jednak główne cele naszej firmy to promowanie i organizacja imprez – zaznacza. – MH Event jest już rozpoznawalny nie tylko w naszej okolicy, ale i w całym Pomorskiem, a nawet w Warszawie. Jeździmy z naszymi imprezami po Polsce. Na stałe współpracujemy z pięcioma osobami. Jesteśmy w kontakcie z 40 zespołami disco polo. W ofercie mamy również usługi videofilmowania i fotografowania. Co ważne, jeżeli ktoś chciałby działać w tej branży, to musi mieć nie tylko rozeznanie w gatunkach muzycznych jakie przeważają podczas imprez klubowych, ale i orientować się jakie są koszty wzbogacenia naszej imprezy występem gwiazdy.

kadr apla

Marcin Śledź, właściciel MH Event Tczew

– MH Event zajmuje się kompleksową organizacją imprez reklamowych, wystaw, bankietów, prezentacji oraz wszelkiego rodzaju eventów itp. Organizujemy również wesela, urodziny imprezy okolicznościowe, koncerty, występy teatralne. Oferujemy również realizacje spotów reklamowych. Jesteśmy młodą, ale prężnie rozwijającą się firmą. Co ważne, jesteśmy otwarci na pomysły naszych Klientów. Jesteśmy w stanie sprostać każdemu wyzwaniu. Funkcjonujące na rynku różnego rodzaju kluby mają zazwyczaj swoich menagerów. My działamy z zewnątrz.

Krystyna Paszkowska

(źródło: www.4biznes.eu)

Może zainteresuje Cię:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *