Podpalacze ujęci – użyto broni

gdansk-zatrzymani podpalacze (2)

GDAŃSK. Zatrzymano na gorącym uczynku dwóch mężczyzn, który podpalili drzwi wejściowe jednej z kancelarii notarialnych w centrum Wrzeszcza. W chwili ich zatrzymania nagle pojawił się trzeci mężczyzna, który samochodem próbował staranować policjanta.

Kryminalni z Komendy Miejskiej w Gdańsku przy wsparciu policjantów z komendy wojewódzkiej prowadzą intensywne działania dotyczące podpaleń samochodów, do których doszło w ostatnim czasie na terenie Gdańska. Ich praca przynosi wymierne efekty, gdyż sukcesywnie zatrzymują kolejnych sprawców.

Wczoraj policjanci zatrzymali na gorącym uczynku dwóch mężczyzn, który podpalili drzwi wejściowe jednej z kancelarii notarialnych we Wrzeszczu.

W trakcie tych czynności nagle pojawił się trzeci mężczyzna, który jadąc audi a4 próbował staranować policjanta. Funkcjonariusze zmuszeni byli użyć broni. Policjanci zatrzymali całą trójkę i nikomu nic się nie stało.

Zatrzymanymi to mieszkańcy  Gdańska i okolic w wieku 18-24 lat. Dwóch z nich było w przeszłości notowanych za udział w bójce, naruszenie nietykalności cielesnej policjanta, groźby, kradzieże samochodów i podłożenie ładunku wybuchowego. Funkcjonariusze sprawdzają czy mają oni coś wspólnego z podpaleniami samochodów, do których doszło w ostatnim czasie na terenie Gdańska.

Za podpalenie grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności, a za czynną napaść na funkcjonariusza Policji do lat 10.

gdansk-zatrzymani podpalacze (1)

Może zainteresuje Cię:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *