Pijany nastolatek z kluczykami na smyczy i woreczkiem z marihuaną

POMORZE ZACH. Ponad 1,7 promila alkoholu miał w organizmie 16-latek, który w nocy próbował osobowym volkswagenem odjechać ze stacji paliw pod Człuchowem. Został ujęty przez ochroniarzy, którzy zabrali mu kluczyk od auta i powiadomili Policję. Podczas szarpaniny kierowcy wypadł z kieszeni woreczek z marihuaną.

Wczoraj o godzinie 1.30 w nocy człuchowscy policjanci zostali powiadomieni o awanturującym się młodym człowieku na stacji paliw pod Człuchowem. Na miejsce natychmiast pojechał policyjny patrol. W międzyczasie ochrona na stacji paliw wyprosiła awanturującego się młodego mężczyznę, który po wyjściu chciał odjechać samochodem. Ochroniarze widząc jaki zamiar ma mężczyzna, którego zachowanie wyraźnie wskazywało, że jest pod działaniem alkoholu zabrali mu kluczyk od samochodu, który miał zawieszony, na tzw. smyczy. Doszło do szarpaniny, podczas której z kieszeni kierowcy wypadł woreczek strunowy z suszem roślinnym.

Funkcjonariusze, którzy przyjechali na miejsce zatrzymali awanturującego się młodego mężczyznę, który nie posiadał przy sobie żadnych dokumentów tożsamości, nie chciał powiedzie również jak się nazywa i kto jest właścicielem samochodu, którym przyjechał. Funkcjonariusze zabezpieczyli woreczek strunowy z suszem należącym do zatrzymanego, rozpytali świadków i sprawdzili trzeźwość kierowcy. Okazało się, że ma ponad 1,7 promila alkoholu w organizmie.

Kierowca volkswagena został przewieziony do komendy w Człuchowie, natomiast samochód trafił na policyjny parking. Policjanci sprawdzili testerem narkotykowym woreczek z suszem i okazało się, że jest to marihuana. Okazało się również, że zatrzymany młody człowiek ma dopiero 16 lat i jest mieszkańcem Rzeczenicy.

Rano matka chłopca odebrała go z komendy w Człuchowie. Za kierowanie w stanie nietrzeźwości i posiadanie narkotyków 16-latek odpowie przed sądem rodzinnym. (KWP)

Może zainteresuje Cię:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *