Pijana wiceminister sprawiedliwości z PO odwołana

zbrojewska monika ms_gov sm

MEDIA. Rząd Platformy Obywatelskiej i PSL kierowany przez Ewe Kopacz zaliczył w końcówce kadencji kolejną wpadkę. Mocnym akcentem wizerunkowym ale także pokazującym kto jest w ekipie rządzącej, jest zatrzymanie pijanej wiceminister sprawiedliwości Moniki Zbrojewskiej (43 lata).

Wiceminister sprawiedliwości została zatrzymana przez policję w piątek, w południe w Łodzi. Kierowca zawiadomił, o jadącym wężykiem ulicami samochodzie. Okazało się, że autem kierowała po pijaku kobieta – miała 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Jak wynika z relacji świadków, była agresywna wobec policjantów. W kajdankach przewieziono ją  do izby wytrzeźwień. Pijaną okazał się wiceminister sprawiedliwości Monika Zbrojewska.

W poniedziałek minister sprawiedliwości Budka (działacz PO) zamierzał złożyć wniosek o dymisję swojego zastępcy. Jednakże już przed niedzielą wyborczą premier Ewa Kopacz postanowiła odwołać  Zbrojewską ze stanowiska sekretarza stanu w ministerstwie sprawiedliwości.

Moniki Zbrojewskiej  latach 2003 – 2008 była ekspertem Sejmowych Komisji Śledczych. W latach 2006-2014 prowadziła praktykę adwokacką. W 2014 r. został powołana  do rządu, w miejsce

Może zainteresuje Cię:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *