Paralotniarz spadł na pole

pol wiele paralotniarz

KASZUBY. Podczas lotu paralotniarza spadł na pole. Zdarzenie miało miejsce na Kaszubach – we Wielu. 47-letni mężczyzna został przetransportowany do szpitala w Grudziądzu. Policjanci sprawdzają okoliczności wypadku i czy mężczyzna miał wymagane pozwolenia oraz uprawnienia na lot paralotnią.

W niedzielę (8.05.2015 r.) o godzinie 13.30 oficer dyżurny otrzymał zgłoszenie z Wojewódzkiego Centrum Powiadamiania Kryzysowego o tym, że we Wielu doszło do wypadku z udziałem paralotni. Na miejsce natychmiast pojechali policjanci, którzy zabezpieczyli miejsce zdarzenia. Okazało się, że paralotniarz spadł na pole w miejscowości Wiele. 47- letni mieszkaniec Gdańska w wyniku upadku doznała ogólnych potłuczeń ciała. Mężczyzna został przetransportowany do szpitala w Grudziądzu. Mężczyzna został przebadany przez policjantów alkomatem, był trzeźwy. Policjanci w związku z tym zdarzeniem prowadzą czynności sprawdzające, czy nie doszło do naruszenia przepisów prawa, jak również sprawdzają, czy mężczyzna miał wymagane pozwolenia oraz uprawnienia na lot paralotnią.
Policjanci o zdarzeniu zgodnie z obowiązującą procedurą poinformowali Państwową Komisję Badania Wypadków Lotniczych. (KWP)

Może zainteresuje Cię:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *