Okradł kościół, zaskoczony proboszcz – dowiedział się złodzieju od policji

GDYNIA. Kryminalni z komisariatu w Śródmieściu zatrzymali 18 – letniego mieszkańca Gdyni, który jest podejrzany o kradzież metalowych elementów zdobiących jeden z Kościołów w centrum miasta. Sprawca skradł siedem mosiężnych ozdób, które próbował sprzedać w skupie złomu. Po zatrzymaniu policjanci odzyskali kradzione przedmioty, złodziej usłyszał zarzut dotyczący przestępstwa, grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

20 marca policjanci ze Śródmieścia ustalili, że z jednego z kościołów w centrum Gdyni zostały skradzione ozdobne elementy wykonane z mosiądzu. Kradzież miała miejsce kilka dni wcześniej, parafia nie złożyła zawiadomienia w tej sprawie.
Kryminalni zatrzymali 18 – latka z Gdyni, który dokonał kradzieży ozdób i chciał sprzedać je w skupie metali kolorowych. Śledczy zabezpieczyli ozdobne elementy.

Proboszcz parafii o przestępstwie dowiedział się od policjantów zajmujących się tą sprawą, formalnie zgłosił fakt kradzieży. Ozdoby wróciły na swoje pierwotne miejsce, natomiast 18 – latek będzie odpowiadał za kradzież. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności. (KWP Gdańsk)

Może zainteresuje Cię:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *