Odkopane na posesji szczątki zaginionej kobiety. Mąż aresztowany. Morderstwo?

pol-rumia-szczatki-kobiety

POMORZE. Gdańscy kryminalni z sekcji poszukiwań i identyfikacji oraz funkcjonariusze z policyjnego Archiwum X pracując nad sprawą zaginięcia kobiety w 2009 roku na podstawie zgromadzonego materiału na jednej z posesji odnaleźli zakopane szczątki ludzkie.

Do tej sprawy został zatrzymany 49-letni mężczyzna, przedstawiono mu zarzuty nieumyślnego spowodowania śmierci. Zwłoki zostały przewiezione do zakładu medycyny sądowej, badania mogą przyczynić się do ustalenia przyczyny śmierci kobiety oraz ewentualnej zmiany zarzutów wobec zatrzymanego.

Policjanci z gdańskiej komendy wojewódzkiej pracując nad sprawą zaginięcia 40-letniej kobiety znaleźli szczątki zakopane na jednej z posesji na terenie powiatu wejherowskiego. Kobieta zaginęła w 2009 roku. Z zebranych wówczas materiałów wynikało, że 40-latka wyszła do sklepu i już nie wróciła. Przez wiele lat nie udało się tej wersji wykluczyć. W ostatnim czasie policjanci z zespołu ds. przestępstw niewykrytych oraz funkcjonariusze sekcji poszukiwań i identyfikacji osób KWP w Gdańsku dotarli do informacji, które pozwoliły im na wytypowanie prawdopodobnego miejsca ukrycia zwłok kobiety.

Prokuratura podzieliła zdanie Policji wydając stosowne postanowienie o przeszukaniu wskazanej posesji. W czynnościach brał udział prokurator, kilkudziesięciu policjantów z komendy wojewódzkiej, technicy kryminalistyki z Wejherowa, oraz biegli z zakresu badań terenowych i medycyny sądowej.

Przeszukanie doprowadziło do znalezienia szczątek ludzkich kobiety, zakopanych na głębokości kilkudziesięciu centymetrów na terenie posesji w powiecie wejherowskim. Do tej sprawy został zatrzymany członek rodziny zaginionej. Wczoraj w Prokuraturze Rejonowej w Wejherowie usłyszał on zarzuty nieumyślnego spowodowania śmierci. Znalezione szczątki zostały przewiezione do zakładu medycyny sądowej, badania potwierdzą w 100% tożsamość odnalezionych zwłok oraz mogą przyczynić się do ustalenia przyczyny śmierci.

Zatrzymany 49-letni mężczyzna decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na okres 3 miesięcy. Zarzuty przedstawione zatrzymanemu mogą ulec zmianie po przeprowadzeniu badań oraz uzupełnieniu materiału dowodowego. (KWP)

Może zainteresuje Cię:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *