Nocny rozbój w salonie gier

pol-pruszcz-napad-na-salon-gier

POW. GDAŃSKI. W Pruszczu Gdańskim zatrzymano trzech mężczyzn w wieku od 18 do 25 lat, którzy w nocy napadli na pracownika salonu gier i go okradli. Sąd zdecydował o tymczasowym aresztowaniu 20-latka na okres 3 miesięcy.  Za rozbój grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

W poniedziałek (26 września br.) o godz. 00.10 dyżurny pruszczańskiej komendy policji odebrał telefon z informacją, że w jednym z salonów gier na terenie Pruszcza Gdańskiego doszło do rozboju. Z relacji pokrzywdzonego pracownika wynikało, że kilka minut przed północą do salonu weszło trzech mężczyzn, którzy chcieli skorzystać z telefonu. Po chwili jeden z napastników psiknął nieznaną substancją w twarz pokrzywdzonemu, drugi z napastników blokował drzwi wejściowe, trzeci bił pięściami po głowie pracownika salonu gier. Mężczyźni ukradli z kasetki 3 tys. zł i uciekli.

Policjanci natychmiast zajęli się sprawą. Po kilku godzinach zatrzymali pierwszego z napastników. Do zatrzymania 20-latka doszło o godz. 6.00 w jego domu na terenie gminy Pruszcz Gdański. Zgromadzony przez śledczych materiał dowodowy pozwolił na postawienie 20-latkowi zarzutu rozboju. W środę (28 września br.) gdański sąd zdecydował o jego tymczasowym aresztowaniu na okres 3 miesięcy.

Tego samego dnia kryminalni pracując nad tą sprawą zatrzymali dwóch pozostałych napastników w wieku 18 i 25-lat. Mężczyźni są mieszkańcami powiatu gdańskiego.

Za tego typu przestępstwo grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.(KWP)

Może zainteresuje Cię:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *