Napad na sklep, ze straszakiem niepalnym

KASZUBY. 21- latek jest podejrzewanego o dokonanie rozboju w sklepie w Żelistrzewie. Grożąc ekspedientce przedmiotem przypominającym broń ukradł pieniądze oraz alkohol. Został zatrzymany, jest w policyjnym areszcie. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara nawet do 12 lat więzienia.

13 czerwca br. puccy policjanci otrzymali telefoniczne zgłoszenie, że w jednym ze sklepów w Żelistrzewie nieznany sprawca dokonał rozboju. Mężczyzna groził ekspedientce przedmiotem przypominającym broń palną, zażądał wydania pieniędzy z kasy i zabrał gotówkę oraz alkohol.

Oficer dyżurny niezwłocznie po otrzymaniu zgłoszenia skierował na miejsce patrole policjantów. Funkcjonariusze rozmawiali ze świadkami i zbierali informacje o zdarzeniu oraz wytypowali 21-letniego mieszkańca powiatu puckiego jako sprawcę rozboju.

Dzięki błyskawicznym działaniom policjantów prewencji i ruchu drogowego sprawdzone zostały miejsca gdzie mógł udać się sprawca. W wyniku podjętych czynności mundurowi zatrzymali 21-latka, przy którym znaleźli skradzione rzeczy. Sprawca rozboju spędził noc w policyjnym areszcie.

Śledczy zabezpieczyli także atrapę broni, którą posłużył się 21-latek. Mundurowi odzyskali zabrane przez mężczyznę pieniądze oraz alkohol i zwrócili je właścicielowi. W najbliższym czasie mężczyzna odpowie za rozbój, a za popełnione przestępstwo grozi mu kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności. (KWP)

Może zainteresuje Cię:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *