Morsy w Brzeźnie, rekordy w Pucku, Helu i Władysławowie

SONY DSC

Morsy gdańskie, Brzeźno 13 grudnia. Fot. Janusz Wikowski

POMORZE/GDAŃSK. Jak zwykle, w niedzielę w południe, mimo deszczu, wiatru i zimnej wody morsy z Klubu KRĘTA w Gdańsku-Brzeźnie ochoczo wskoczyli do morskiej wody. W tym samym czasie na Półwyspie Helskim morsy podjęli próbę bicia rekordu Guinnessa.

 ZOBACZ:MORSY w Brzeźnie 13 grudnia. Fot. Janusz Wikowski
Grupa morsów z KRĘTEJ jest coraz większa, Spotykają się regularnie, w każdą niedzielę, o godz. 12.15 na plaży w Brzeżnie, wejście nr 50. Po solidnej rozgrzewce prowadzonej profesjonalnie prze panią Grażynę i 2-kilometrowym biegu wzdłuż plaży kąpią się w kilku wejściach do wody przez ok. 10 minut. Nie biją rekordów, lecz morsują dla siebie – dla zdrowia, relaksu.
13 grudnia pogoda była paskudna, wiał mocny wiatr, fala był duża, padał uporczywie deszcz, lecz to pogoda wymarzona dla twardzieli, którzy szukają takich hard-przygód.
Rekord gromadnego wytrzymania w zimnej wodzie bito w niedzielę 13 grudnia m.in. plaża we Władysławowie, Pucku i Helu. Woda w Zatoce Puckiej miała w tm czasie 4,5 stopnia.
W Pucku miejscowe i okoliczne morsy wspólnie morsują w każdą niedzielę na plaży zatoki, za portem jachtowym. Rekord w Pucku biły także panie ze Stowarzyszenia OdNowa. Frekwencja była duża – kąpały się aż 54 osoby. – Frekwencja mile zaskoczyła – powiedział reporterowi Dziennika Bałtyckiego pucki mors, Rafał Mstowski. – Stowarzyszenie OdNowa morsom zafundowało ciepłe napoje i coś na przekąskę – na słodko i kiełbaski.

Morsy na Helu zaliczyli swój rekord – w niedzielę kapało się 110 osób.
Zdjęcia: Janusz Wikowski CZAS POMORZA
SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

Może zainteresuje Cię:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *