„Missing” teatru Gecko w Gdańsku

GDAŃSK. Trwa Tydzień Brytyjski, rozpoczynający pierwszy sezon artystyczny Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego. Jest to wydarzenie, którego program jest ściśle związany z kulturą brytyjską. W ramach tego wydarzenia prezentujemy znakomity spektakl „Missing” teatru Gecko, w reżyserii: Amit’a Lahav’a.

25.09 o godz. 18:00

Gdański Teatr Szekspirowski, Bogusławskiego 1

Cena specjalna na wszystkie bilety zakupione dziś i jutro: 15 zł.

Media o „Missing”:
„Jeśli możesz jeszcze zdobyć bilet, zrób to, i to SZYBKO… najbardziej niezwykły wieczór w teatrze.” – Damian Robson,
What’s On Stage

„Ostatnie widowisko taneczne teatru ruchu Gecko to żywa, zapierająca dech w piersiach mozaika iluzji wizualnych, wielości języków i oryginalnej muzyki… cudownie uskrzydlająca i rozpaczliwie smutna zarazem.” – Sally Stott, The Stage.

Utrzymany w nurcie teatru ruchu, operujący bogatymi efektami wizualnymi w dużym stopniu stawia widza w roli współautora zawartych w nim sensów.

W samym centrum „Missing” znajduje się postać Lily, której dusza znajduje się w stanie zaniku. Zastraszana i szarpana przez zdarzenia ze swojej przeszłości, Lily zmuszona jest zmierzyć się z samą sobą. Niezwykle istotna jest w tym spektaklu scenografia, która stanowi emocjonalny i fizyczny punkt odniesienia dla widzów.

Reżyser Amit Lahav o spektaklu:

„„Missing” przybiera epickie proporcje zarówno w sensie fizycznym, jak i emocjonalnym. Oś spektaklu wyznacza postać Lilly, której dusza znajduje się w stanie rozkładu. Od lat fascynuje mnie ten obraz. Podoba mi się fizyczne spojrzenia na duszę i idea, w myśl której próba stłumienia prawdziwej własnej tożsamości prowadzi do choroby lub zapoczątkowuje proces obumierania części siebie. Podróż Lilly nacechowana jest gwałtownością, która ukazuje, jak przeszłość targa bohaterką i prześladuje ją, karząc jej zmierzyć się z samą sobą. Bardzo ważna jest dla mnie geografia inscenizacji. Stanowi ona fizyczny i emocjonalny punkt odniesienia dla publiczności. (…) Nigdy do końca nie wiem, czym jest spektakl, dopóki nie dojdzie do interakcji między nim a publicznością, ostatnią cząstką/postacią/relacją. Widzowie stają się autorem, i tylko wówczas spektakl ożywa… Zapraszamy do przejęcia steru podczas Państwa własnej żeglugi przez „Missing”. Państwa przeszłość. Państwa tożsamość. Państwa podróż.”

The Gecko Theatre

Założony w 2001 roku fizyczny teatr ruchu Gecko jest zespołem wielokrotnie nagradzanym i cieszącym się międzynarodowym uznaniem. Prowadzi go dyrektor artystyczny Amit Lahav. Tworzą światowej klasy teatr, który jest ambitny i inspirujący, poruszający, inteligentny i zabawny zarazem. Działania Gecko mają zasięg globalny, zespół intensywnie podróżuje po świecie. Swoje wcześniejsze spektakle: „The Overcoat”, „The Arab and The Jew”, „The Raceand Taylor’s Dummies” grali w Londynie, Edynburgu, Nowym Jorku i na całym świecie.

teatr image001

Występują: Amit Lahav, Chris Evans, Anna Finkel, Ryen Perkins-Gangnesand i Georgina Roberts

Projekt/scenografia: Rhys Jarman i Amit Lahav

Reżyseria światła: Chris Swain i Amit Lahav
Oryginalna muzyka i udźwiękowienie: Dave Price

Może zainteresuje Cię:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *