Mec. Smoliński – wiceministrem Infrastruktury i Budownictwa

Beata-Szydłoi Kazimierz-Smoliński
POMORZE. Mec. Kazimierz Smoliński, poseł z Pomorza jest w rządzie Beaty Szydło – otrzymał nominację na stanowisko wiceministra Infrastruktury i Budownictwa.
Kazimierz Smoliński ma 60 lat, jest prawnikiem, adwokatem. Był menedżerem, m.in. był prezesem Stoczni Gdynia S.A. Był posłem PiS w dwóch poprzednich kadencjach. Obecnie jest posłem z Pomorza, wybranym z listy Prawa i Sprawiedliwości. Urodził się w Malborku, żonaty, mieszka w Tczewie.
W ministerstwie Infrastruktury i Budownictwa, kierowanym przez Andrzeja Adamczyka ma być odpowiedzialnym m.in. za budownictwo mieszkaniowe i gospodarkę.

KazimierzSmolinski63

Kazimierz Smoliński ma 60 lat. Jest żonaty, ma dwóch synów. Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego. Ukończył studia podyplomowe dla radców prawnych na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz studia podyplomowe na Uniwersytecie Gdańskim z zarządzania przedsiębiorstwem. Uprawnienia zawodowe radcy prawnego zdobył w 1983 r. po odbyciu aplikacji radcowskiej w Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Gdańsku, a w 1986 r. uzyskał wpis na listę adwokatów w Okręgowej Radzie Adwokackiej w Gdańsku.

Pracę zawodową rozpoczął w 1978 r. w Państwowym Zakładzie Ubezpieczeń Inspektorat w Tczewie, gdzie pracował na stanowiskach od referenta do naczelnika wydziału. W 1983 r. rozpoczął pracę jako radca prawny. W 1993 r. założył Kancelarię Radcy Prawnego „Vindex” w Tczewie. Od 2008 r. wykonuje zawód adwokata w kancelarii adwokackiej w Tczewie.

Zajmował stanowiska menedżerskie w gospodarce, był likwidatorem Przedsiębiorstwa Państwowego Drożdżownia w Tczewie oraz Prezesem Zarządu Stoczni Gdynia S.A. (w latach 2007- 2008). Pełnił obowiązki członka Rady Nadzorczej Zakładu Energetyki Cieplnej Sp. z o.o. w Tczewie.  W latach 2004- 2006 byłem członkiem Rady Pomorskiego Oddziału NFZ w Gdańsku oraz w 2006 r. przewodniczącym Rady Nadzorczej Stoczni Gdynia S.A . w Gdyni, a w latach 2006 – 2007 wiceprzewodniczącym i członkiem Rady Nadzorczej Stoczni Gdańsk S.A.

Działalnością społeczną zajmuje się od 1983 r. – działa w Zrzeszeniu Kaszubsko-Pomorskim. W latach 1993 – 1996 w Regionalnej Izbie Gospodarczej w Tczewie był wiceprezesem zarządu, a w latach 1996 – 2002 w Pomorskiej Izbie Przemysłowo- Handlowej w Gdańsku – Przewodniczący Sądu Organizacyjnego. Od 2008 r. w Klubie Inteligencji Katolickiej w Gdańsku jestem członkiem zarządu.

Od 2009 r. w Instytucie Gospodarki Narodowej w Warszawie jest wiceprzewodniczący komisji rewizyjnej. Działał w samorządzie, był radnym miejskim w Radzie Miejskiej w Tczewie (w latach 1998 – 2002 był Przewodniczącym Rady Miejskiej, a w latach 2006- 2010 przewodniczącym Klubu Radnych PiS).

 

Może zainteresuje Cię:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *