Mapa zagrożeń

pol mapa zagrozen

POMORZE. Od początku 2017 r. na terenie powiatu kartuskiego zostało potwierdzonych 159 punktów umieszczonych w aplikacji Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Najwięcej z nich dotyczyło między innymi przekraczania dozwolonej prędkości przez kierowców, nieprawidłowego parkowania oraz kwestii dotyczących infrastruktury drogowej.

Dzięki zgłoszeniom naniesionym na mapę dotyczącym nielegalnych rajdów samochodowych, w jednej z gmin zamontowano w tym miejscu kamery monitoringu co pozwoliło całkowicie wyeliminować to zagrożenie.

Dzięki Krajowej Mapie Zagrożeń, każdy może mieć wpływ na bezpieczeństwo w swoim otoczeniu. Reagujmy na zagrożenia i dzielmy się swoimi spostrzeżeniami z Policją! Umożliwi nam to strona internetową z Krajową Mapą Zagrożeń Bezpieczeństwa, która jest łatwą w obsłudze aplikacją internetową służącą do wymiany informacji między Policją, a społeczeństwem.

Weryfikacją zgłoszonych zagrożeń oraz późniejszą realizacją czynności związanych ze zgłoszonymi na teranie powiatu kartuskiego zajmują się funkcjonariusze z komisariatów i posterunków podległych Komendzie Powiatowej Policji w Kartuzach jak również policjanci Wydziału Ruchu Drogowego. W zależności od rodzaju zgłoszenia jego realizacja przydzielana jest odpowiedniej komórce.

Od początku 2017 roku na terenie powiatu kartuskiego zostało potwierdzonych 159 punktów umieszczonych w aplikacji Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Najwięcej z nich dotyczyło między innymi przekraczania dozwolonej prędkości przez kierowców, nieprawidłowego parkowania oraz kwestii dotyczących infrastruktury drogowej.

Dzięki zgłoszeniom naniesionym na mapę dotyczącym nielegalnych rajdów samochodowych, w jednej z gmin przy współpracy z samorządem zamontowano w tym miejscu kamery monitoringu co pozwoliło całkowicie wyeliminować to zagrożenie. Weryfikacją tego typu zgłoszeń zajmują się dzielnicowi, policjanci komórek patrolowo – interwencyjnych oraz ruchu drogowego. W przypadkach, w których potwierdzone zostanie łamanie przepisów rejon, w którym do niego dochodzi zostaje objęte doraźnym nadzorem funkcjonariuszy. W tych rejonach częściej można spodziewać się policjantów przeprowadzających kontrolę i nakładających kary na sprawców ujawnionych wykroczeń.
br> Użytkownicy Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa mogą w łatwy i prosty sposób przekazać informację policji poprzez naniesienie w aplikacji punktu, w którym ujawnili przypadki łamania przepisów prawa. Każde takie zgłoszenie jest weryfikowane, a w razie jego potwierdzenia podejmowane są działania zmierzające do ich wyeliminowania.
Dodanie na mapie zagrożeń miejsca potencjalnie zagrożonego jest możliwe również dzięki odnośnikowi – Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa – znajdującemu się na stronie Komendy Powiatowej Policji w Kartuzach. Należy jednak pamiętać, że aplikacja ta nie służy do zgłaszania potrzeby pilnej interwencji Policji. W tego typu przypadkach należy korzystać z numerów alarmowych 112 lub 997. (KWP)

Może zainteresuje Cię:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *