Legendy i ciekawostki w Centrum Hewelianum w Gdańsku

Nauka jazdy segway’em, kręcenie naukowym kołem fortuny, lot Kleksolotem w Kosmos – Centrum Hewelianum zadba, aby pierwszy weekend lipca upłynął pod znakiem zabawy!

To jedyna taka okazja, aby przejechać się małym dwukołowym pojazdem elektrycznym na Górze Gradowej. Osoby, które w sobotę lub niedzielę odwiedzą interaktywne wystawy, przekonają się, że nauka jazdy segway’em to kwestia minut. W godz. od 10.00 do 17.00 w okolicach majdanu czyli głównego placu Fortu Góry Gradowej na odwiedzających czeka terenowy segway wraz z instruktorem.

Nadchodzący weekend to także okazja, by wysłać dziecko na gimnastykę dla astronautów, a następnie Kleksolotem w Kosmos i do dziecięcego laboratorium na badanie pobranych na Księżycu próbek. W sezonie letnim rozwijające kreatywność i ciekawość świata zajęcia w Laboratorium Pana Kleksa odbywają dwa razy dziennie, od wtorku do niedzieli. A już od wtorku 8 lipca najmłodsi będą uczyć się Kleksografii. Sam Ambroży Kleks napisze do uczestników list atramentem sympatycznym. Dzieci zobaczą także atramentowe sztuczki i będą rozpoznawać kształty zwierząt w kolorowych kleksach.

W sobotę i niedzielę na odwiedzających czeka „Zagadkowe szaleństwo” czyli możliwość zakręcenia naukowym kołem fortuny i wygrania nagród.

Legendy i ciekawostki. Zwiedzanie na co dzień niedostępnych obiektów oraz miejsc, w których toczyły się walki – to między innymi atrakcje sobotnich wycieczek po Forcie Góry Gradowej. Spacer uatrakcyjni wspaniała panorama Gdańska podziwiana z kilku punktów widokowych.

Z kolei po trudach spaceru gdańskie centrum nauki proponuje relaks z panoramą Głównego Miasta w tle. To już druga odsłona akcji „Piknikowania na polanie”. Na tzw. Niskim Czole Kurkowym czekają leżaki, bezpłatna strefa WiFi i trójwymiarowe puzzle dla dzieci.

Atrakcje na weekend
Historyczny spacer po Forcie Góry Gradowej
5 lipca, godz. 11.00 – zbiórka pod Kaponierą Południową
Bilety: 10 zł – ulgowy, 15 zł – normalny
W cenie biletu wejście na wszystkie wystawy interaktywne.

Zajęcia „Kleks w Kosmosie” w Laboratorium Pana Kleksa
5 i 6 lipca, godz. 11.30 i 13.00
Bilety: 10 zł – dziecko, 12 zł – opiekun

Interaktywne wystawy:
wtorek – niedziela w godz.: 10.00 – 17.00
Bilety: od 7 złotych

Zagadkowe szaleństwo czyli naukowe koło fortuny
5 i 6 lipca, godz.: 10:00, 11:00, 12:00, 13:00, 14:00, 15:00, 16:00
W cenie biletu na interaktywne wystawy.

Nauka jazdy segway’em
5 i 6 lipca w godz.: 10.00 – 17.00
W cenie biletu na interaktywne wystawy.

Piknikowanie na polanie
wtorek – niedziela w godz.: 10.00 – 17.00
Atrakcja bezpłatna.

Więcej informacji pod nr tel.: (58) 742 33 52 lub na www.hewelianum.pl

Dariusz Wołodźko

Może zainteresuje Cię:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *