Kurski – wiceministrem kultury „na krótki czas”

SONY DSC

POMORZE. Jacek Kurski, gdańszczanin, b. eurodeputowany ma objąć stanowisko wiceministra kultury – powiedział na antenie „Trójki” wicepremier prof. Piotr Gliński.

Minister poinformował o powołaniu Kurskiego na stanowisko wiceministra kultury i podsekretarza stanu na antenie radiowej Trójki.
– Jacek Kurski będzie powołany na „krótki czas”, przy restrukturyzacji, raczej analizie struktury ministerstwa – oznajmił minister kultury, wicepremier prof. Piotr Gliński.
Dopytany, co kryje się pod stwierdzeniem „na krótki czas”, prof. Gliński wyjaśnił: „Przewidujemy pewne zadania do zrealizowania. Właśnie analizę struktury ministerstwa”.
Jak się nieoficjalnie mówiło Jacek Kurski miał otrzymać zadania związane m.in. z mediami publicznymi,  w tym nowych zasad finansowania i funkcjonowania – jako instytucji publicznej – Telewizji Polskiej, z jej regionalnymi oddziałami.
Jednakże wiceministrem kultury, który ma zająć się reformą mediów publicznych został poseł Krzysztof Czabański.
Śniadek o Kurskim
Janusz Śniadek, poseł, przewodniczący PiS na Pomorzu (na antenie Radia Gdańsk):

– Nie powiedziałbym, że wszystko zostało mu już wybaczone. Nie twierdzę, że jego nazwisko w składzie nowego rządu to bardzo zły pomysł, bo znając jego potencjał i inteligencję szkoda, by się marnowały. Warto jednak zaznaczyć, że jego nazwisko nie pojawiło się na listach wyborczych w naszym okręgu. Proces jego oczyszczania powinien odbywać się w pewnej odległości od nas.

Jacek Kurski jest rodowitym gdańszczaninem. Z wykształcenia ekonomista, dziennikarz, publicysta, realizator telewizyjny (współautor znanego filmu dokumentalnego „Nocna zmiana” o kulisach obalenia przez Lecha Wałęsę i środowisko liberałów Donalda Tuska, Unii Demokratycznej i ludowców Waldemara Pawlaka rządu Jana Olszewskiego). Był  posłem PiS,  europosłem Solidarnej Polski. Publikował m.in. w Tygodniku Gdańskim, Tygodniku Solidarność. W latach 1991 – 1994 pracował w Telewizji Polskiej, gdzie współtworzył programy publicystyczne m.in. „Lewiatan” i „Sprawę dla reportera”.

Może zainteresuje Cię:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *