Kukiz na Pomorzu: Chcę zmienić ustrój Polski

SONY DSC
GDAŃSK/GDYNIA. Kandydat na prezydenta Paweł Kukiz w niedzielę, 3 maja, spotkał się z wyborcami w Gdańsku i Gdyni.
W restauracji Róża Wiatrów w Gdyni odbyła się konferencja prasowa a następnie otwarte spotkanie z mieszkańcami Gdyni, Sopotu, Rumi, Wejherowa i Pucka.
Po południu Paweł Kukiz przyjechał do Gdańska. W sali konferencyjnej w Gdańskim Parku Naukowo-Technologicznym kandydat na prezydenta spotkał się z mieszkańcami Gdańska. Przybyli także jego sympatycy z Pruszcza Gd.,Tczewa, Starogardu Gd. oraz Elbląga i Bydgoszczy.
W Radio Gdańsk w „Rozmowie kontrolowanej” z Agnieszką Michajłow powiedział, że jest w stanie utworzyć koalicję z każdym, kto pomoże przy wyprowadzeniu zmian. Zaznaczył jednak, że nie wyobraża sobie współpracy z rządzącą Platformą Obywatelską.
– W życiu. Ja ich doskonale znam i nie ma takiej opcji – powiedział Kukiz.
Zapowiedział, że po wyborach prezydenckich nie skończy się działalność polityczna jego oraz środowisk jego wspierających.
– Mam plan zmiany konstytucji, a funkcja prezydenta tylko ułatwia proces zmian ustrojowych – powiedział Kukiz. – Z całą pewnością bez względu na wynik wyborów będę tworzył nie partię, a ruch obywatelski. Na dzisiaj, jego jedynym celem będzie zmiana ordynacji wyborczej, żeby w przyszłości obywatele mogli napisać konstytucję.
Według Kukiza wzrost poparcia dla jego kandydatury świadczy o powiększającej się świadomości wśród Polaków o potrzebie zmian ustrojowych.
– To nie jest poparcie dla mnie tylko dla idei, którą niosę – powiedział na spotkaniu z wybrcami w Gdańsku i powtórzył w radiu. – To nie są moje wyniki, tylko tej grupy obywateli, która sprzeciwia się „partiokracji” i temu bezkarnemu łupieniu przez tych, co sami siebie wybierają od 89 roku. (…) Głos na mnie w wyborach prezydenckich to jest głos przeciwko systemowi. To jest głos coraz bardziej świadomy, ale nie na zasadzie, że „my wam pokażemy”. Ludzie doskonale zdają sobie sprawę z konieczności zmian ustrojowych w Polsce i konieczności zmiany konstytucji. Trzeba zrobić to, co w Islandii tzn. napisać konstytucję od początku. Kandydat na prezydenta tłumaczył, że jego zdaniem powinna się zmienić relacja między obywatelem a politykiem. (…) Musi ta relacja wyglądać w ten sposób, że obywatel jest pracodawcą dla polityka i to obywatel musi wskazywać polityka, a nie partie.
Kukiz wyjaśnił, że w pewnych kwestiach naród powinien decydować w ramach referendum. „Z cała pewnością powinien decydować o tym, w jakim ustroju chce żyć. Także o takich sprawach, jak obowiązkowe wysyłanie sześciolatków do szkoły, czy wprowadzenie euro. Z tego spektrum wykluczyłbym na dzisiaj takie sprawy, jak kara śmierci i sprawy aborcji, bo to są już kwestie etyczne i światopoglądowe” – powiedział Kukiz w Radiu Gdańsk.
Fotoreportaż ze spotkania w Gdańsku: Janusz Wikowski – Agencja CZAS
SONY DSC SONY DSC SONY DSC SONY DSC SONY DSC SONY DSC SONY DSC
SONY DSC SONY DSC SONY DSC SONY DSC SONY DSC SONY DSC SONY DSC SONY DSC SONY DSC SONY DSC SONY DSC SONY DSC SONY DSC SONY DSC SONY DSC
SONY DSC SONY DSC SONY DSC SONY DSC SONY DSC SONY DSC SONY DSC SONY DSC SONY DSC SONY DSC SONY DSC SONY DSC SONY DSC SONY DSC SONY DSC
SONY DSC SONY DSC SONY DSC SONY DSC SONY DSC SONY DSC SONY DSC SONY DSC SONY DSC SONY DSC SONY DSC SONY DSC SONY DSC SONY DSC SONY DSC
SONY DSC SONY DSC SONY DSC SONY DSC SONY DSC SONY DSC SONY DSC SONY DSC SONY DSC SONY DSC SONY DSC

Może zainteresuje Cię:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *