Kradzież rozbójnicza – atak na ochroniarza i ucieczka z łupem

GDAŃSK. Zatrzymano sprawców kradzieży rozbójniczej. 21-letnia kobieta i jej 42-letni wspólnik zostali zatrzymani w miejscu zamieszkania i usłyszeli już zarzuty. 21-latka usłyszała zarzut stosowania przemocy w celu zmuszenia interweniujących funkcjonariuszy do zaniechania czynności służbowych, naruszenia ich nietykalności cielesnej oraz znieważenia.

Klika dni temu policjanci z Przymorza otrzymali zgłoszenie o kradzieży rozbójniczej na terenie Zaspy. W jednym ze sklepów sprawczyni ukradła perfumy o wartości ponad 1 tys. zł i gdy tylko wyszła ze sklepu został ujęta przez pracownika ochrony. Będący w pobliżu wspólnik kobiety, by utrzymać się w posiadaniu skradzionego łupu, zaatakował interweniującego ochroniarza, a następnie uciekł razem z kobietą. Sprawą natychmiast zajęli się kryminalni z pobliskiego komisariatu.

W trakcie prowadzonych czynności ustalili oni sprawców tego przestępstwa i rozpoczęli ich poszukiwania. W miniony piątek na terenie ogródków działkowych w pobliżu Jasienia policjanci z Przymorza zatrzymali 21-letnią kobietę bez stałego miejsca zamieszkania oraz jej wspólnika – 42-letniego mieszkańca pow. kartuskiego. Trafili oni do policyjnego aresztu.

Zebrany w sprawie materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie obu sprawcom zarzutu kradzieży rozbójniczej. Dodatkowo 21-latka usłyszała zarzut stosowania przemocy w celu zmuszenia interweniujących funkcjonariuszy do zaniechania czynności służbowych, naruszenia ich nietykalności cielesnej oraz znieważenia.

Następnie 21-latkę i jej 42-letniego wspólnika przesłuchał prokurator, a sąd na wniosek śledczych zastosował wobec sprawczyni areszt tymczasowy na trzy miesiące. Wobec 42-latka prokurator zastosował dozór Policji. Obaj sprawcy byli w przeszłości notowani za przestępstwa podobne.

Za kradzież rozbójniczą grozi do 10 lat pozbawienia wolności. Stosowanie przemocy w celu zmuszenia funkcjonariusza do zaniechania czynności służbowych oraz naruszenie jego nietykalności cielesnej to przestępstwa zagrożone karą do 3 lat pozbawienia wolności. Za znieważenie policjanta grozi do roku pozbawienia wolności. (KWP)

Może zainteresuje Cię:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *