Kpt. Kotuniak na czele Urzędu Morskiego w Słupsku

Kotuniak Włodzimierz Fot_ Materiały prasowe

Kotuniak Włodzimierz. Fot_ Mat. prasowe

POMORZE ZACH. Kpt. ż. w. Włodzimierz Kotuniak – nawigator ze Świnoujścia – zastąpił na stanowisku dyrektora Urzędu Morskiego w Słupsku Tomasza Bobina.
Kapitan żeglugi wielkiej Włodzimierz Kotuniak został nominowany na stanowisko dyrektora Urzędu Morskiego w Słupsku 26 lutego br. przez ministra Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej.
Dotychczasowy dyrektor – Tomasza Bobina był dyrektorem UM od lipca 2010 r.
Włodzimierz Kotuniak ma 62 lata, nawigator, mieszkał dotychczas w Świnoujściu. Absolwent Wyższej Szkoły Morskiej w Szczecinie (1976 r.). Jest kapitanem Żeglugi Wielkiej. Jako marynarz przepłynął ponad sto tysięcy mil morskich. Żonaty, ma dwie córki.  Zawiązany jest z Prawem i Sprawiedliwością (startował z isty PiS do Sejmu). Członek PiS od 2007 r. Napisał o sobie: „Współtworzę i biorę udział w wielu obywatelskich inicjatywach, ale przede wszystkim jestem częścią Prawa i Sprawiedliwości”.
Ma osiągnięcia sportowe, w białej broni –  jest mistrzem Szczecina w szpadzie.
Napisał o sobie w czasie kampanii wyborzczej do Sejmu:
„Byłem mistrzem Szczecina w szpadzie. Kiedyś, ludzie honoru, bronili swoich racji na ubitej ziemi. Jeżeli manipulacje informacjami na temat mojej osoby będą się powtarzać gotów jestem stanąć z każdym w sportowym pojedynku na szpady”.
Przewodniczący Klubu „Gazety Polskiej” w Świnoujściu.

Ze stanowiskiem zastępcy dyrektora do spraw bezpieczeństwa żeglugi UM w Słupsku żegna się Mirosław Krajewski (przechodzi na emeryturę).

Może zainteresuje Cię:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *