Kilkadziesiąt osób w akcji poszukiwania, a ona szła sobie leśną drogą…

WEJHEROWO - 79-LETNIA ZAGINIONA ZOSTAŁA ODNALEZIONA 2

WEJHEROWO. Kilkadziesiąt osób wczoraj wspólnie prowadziło od wczesnego ranka działania poszukiwawcze zorganizowane przez Wydział Kryminalny z Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie w rejonie miejscowości Barłomina. Zaginiona 79-latka została odnaleziona około godziny 15:00. W poniedziałek pod wieczór kobieta wyszła z domu, a gdy długo nie wracała rodzina zaczęła jej szukać. Po kilku godzinach zaniepokojeni bliscy zgłosili zaginięcie funkcjonariuszom.

W poniedziałek około godziny 20:00 (1.09.2014) policjanci z wejherowskiej komendy otrzymali zgłoszenie o zaginięciu 79-latki. Jak wynikało z przekazanych informacji przez najbliższych poszukiwanej, zaginiona kobieta w niedzielę około godziny 17:00 wyszła z domu na podwórze zdjąć pranie z linki. Gdy przez dłuższą chwilę nie wracała rodzina zaczęła jej szukać. Po kilku godzinach zaginięcie zostało zgłoszone policjantom.

Mundurowi natychmiast rozpoczęli poszukiwania. Funkcjonariusze sprawdzali rejon pobliskiego lasu przy miejscowości Barłomino. Kryminalni z Zespołu Poszukiwań Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie rozpytywali okolicznych mieszkańców.

Niestety, nikt nie był w stanie powiedzieć, w którym kierunku poszła zaginiona. W działaniach wzięło udział kilkudziesięciu policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie oraz z jednostek podległych.

W międzyczasie do działań włączyła się  Grupa Poszukiwawcza USAR POLAND PSP w Gdańsku, z pięcioma psami tropiącymi oraz Poszukiwawcze Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe z Gdyni. Dodatkowo do działań zaangażowali się strażacy z Państwowej Straży Pożarnej Wejherowie oraz Ochotniczej Straży Pożarnej w Luzinie. Poszukiwania przerwano około godziny 4:00 nad ranem, z uwagi na panujący mrok oraz lokalnie występujące mgły. Poszukiwania wznowione zostały przed godziną 8:00 rano we wtorek. Dodatkowo do działań włączyli się funkcjonariusze Straży Granicznej oraz płetwonurkowie, którzy sprawdzali okoliczne stawy.

Po kilkunastu godzinach trwających poszukiwań wczoraj około godziny 15:00 znajoma rodziny zaginionej, zauważyła 79-latkę, która szła drogą leśną w kierunku miejscowości Smażyno. Kobieta została przekazana pod opiekę rodziny.

Może zainteresuje Cię:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *