Prezes NFZ Jędrzejczyk: Mniejsze kolejki do lekarza są możliwe…

ZDROWIE. Dr Tadeusz Jędrzejczyk – nowy prezes Narodowego Funduszu Zdrowia uważa, że przy dobrej współpracy z przychodniami i szpitalami możliwe są mniejsze kolejki do lekarza.

Jędrzejczyk – menedżer służb zdrowia pochodzący z Pomorza – jest już od  3 czerwca oficjalnie prezesem NFZ.

Dr Tadeusz Jędrzejczyk w rozmowie („Gazeta Wyborcza”) powiedział, że jednym z pierwszych jego zarządzeń  wdroży ustawę zmieniającą zakres kompetencji w podstawowej opiece zdrowotnej. Uważa, że dzięki temu tam, gdzie brakuje lekarzy rodzinnych, obsadę lekarską uzupełnią pediatrzy i interniści.

Nowy prezes NFZ uważa, że zmniejszenie kolejek do specjalistów jest możliwe przy dobrej współpracy z przychodniami i szpitalami. Jego zdaniem pacjenci, którzy nie potrzebują opieki specjalistycznej, powinni wrócić do swojego lekarza rodzinnego i tam otrzymać pomoc.

W jego opinii NFZ nie jest bezmyślnym narzędziem służącym realizacji polityki kreowanej przez mininsterstwo – ma adekwatnie reagować i pokazywać co należy poprawić. (źródło: www.gazeta.pl)

Dr Tadeusz Jędrzejczyk jest lekarzem, absolwentem Akademii Medycznej w Gdańsku. Ma specjalizację z zakresu medycyny społecznej, organizacji ochrony zdrowia i zdrowia publicznego. Pracował jako lekarz w szpitalu w Gdańsku- Zaspie, potem w ZOZ nr 3 w Gdańsku jako asystent, a następnie jako adiunkt w Gdańskim Uniwersytecie Medycznym.

W latach 2008-2009 był zastępcą dyrektora ds. medycznych Pomorskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ. Od 2010 roku był zastępcą dyrektora naczelnego ds. lecznictwa Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku. W październiku 2013 r. został dyrektorem pomorskiego oddziału NFZ.

Może zainteresuje Cię:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *