Jaworski na prezydenta Gdańska

Andrzej Jaworski

Andrzej Jaworski

GDAŃSK. Andrzej Jaworski – poseł PiS  będzie kandydował na prezydenta Gdańska w najbliższych wyborach samorządowych – taka wynika z nieoficjalnych informacji uzyskanych od działaczy PiS. Decyzja należy do kierownictwa Prawa i Sprawiedliwości.

Na Pomorzu szefem przygotowującym kampanię do wyborów samorządowych jest poseł Janusz Śniadek, b. przewodniczący „Solidarności”.

Od dawna mówiło się o kandydowaniu Jaworskiego na prezydenta Gdańska. Już raz startował w wyborach na ten urząd, jednakże wygrał kandydat Platformy Obywatelskiej Paweł Adamowicz. Teraz nie wiadomo, czy Adamowicz wystartuje, gdyż ma niskie notowania wśród mieszkańców ale także koledzy z PO nie są zwolennikami jego reelekcji. Adamowicz ma obecnie sprawy prokuratorskie dotyczące jego majątku i zapewne Platforma nie chce ryzykować wystawiając obecnego prezydenta do wyborów w październiku, gdy być może będą postawione zarzuty i rozpocznie się proces sądowy.

W PiS chęć na kandydowanie w wyborach prezydenckich w Gdańsku miały także inne osoby. Marian Szajna, radny sejmiku, b. wiceprezydent Gdańska (a także ubiegający się o urząd prezydenta w poprzednich latach) już – jak nam wiadomo – rozpoczynał budowę zaplecza wyborczego także poza PiS. Jest on współzałożycielem i działaczem wpływowego Stowarzyszenia „Nasz Gdańsk”, które nie wystawia w obecnych wyborach swojej listy, ale zapewne będzie popierać kandydatów utożsamiających się z programem Stowarzyszenia rozwoju Gdańska.

Na nieoficjalnej liście kandydatów na prezydenta Gdańska z innych ugrupowań są:

  • Ewa Lieder – działaczka samorządowa z dzielnicy Wrzeszcz, liderka nieformalnej grupy „Gdańsk Obywatelski.”
  • Jolanta Banach – radna Gdańska (lewica), która zamierzała utworzyć własny komitet wyborczy, ale nie uzyskał on poparcia lokalnych władz SLD.
  • Waldemar Bartelik, były prezes koncernu Energa, chce wystartować z własnym komitetem (zapewne z poparciem środowisk biznesowych, lewicy). Deklaruje, że jest kandydatem niezależnym.
  • MASZ SWOJEGO KANDYDATA NA PREZYDENTA GDAŃSKA?

 

Może zainteresuje Cię:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *