Handlował środkami psychotropowymi – z listy substancji zabronionych

GDAŃSK. 30-letni gdańszczanin na dworcu głównym handlował środkami psychotropowymi. Odpowiedzialności karnej nie uniknie też mężczyzna, który kupił od niego kilka porcji środków odurzających. Kilka godzin później kryminalni zatrzymali kolejnego mężczyznę, który posiadał tę samą substancję.

W sobotę ok. godz. 17.20 policjanci otrzymali informację od straży ochrony kolei, że na dworcu głównym w Gdańsku mogło dojść do transakcji narkotykowej. Strażnicy przypilnowali dwóch podejrzanych mężczyzn do czasu przyjazdu Policji.

Kryminalni ze Śródmieścia szybko przyjechali na miejsce i zatrzymali 29 i 30-letniego mieszkańca Gdańska. Policjanci znaleźli przy 29-latku 4 porcje białego proszku, natomiast przy 30-latku 36 porcji. Zabezpieczone środki od razu trafiły do badań.

Jeszcze tego samego dnia, kryminalni zatrzymali 36-letniego mężczyznę, który jak się okazało posiadał przy sobie 17 porcji tej samej substancji.

Wczoraj policjanci otrzymali opinię biegłego, która wykazała, że zabezpieczony u tych mężczyzn proszek to środki psychotropowe, które aktualnie są już na liście substancji zabronionych. Cała trójka będzie odpowiadać jak za posiadanie narkotyków.

30-latek usłyszał zarzut wprowadzenia do obrotu i posiadania środków psychotropowych za co grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności. Natomiast 29 i 36-letni mężczyzna usłyszeli zarzut posiadania środków psychotropowych za co grozi kara do 3 lat pozbawiania wolności. (KWP)

Może zainteresuje Cię:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *