Grupa przestępcza rozbita, 7 osób w areszcie

 pol gdansk grupa rozbita
GDAŃSK. ROZBITA ZOSTAŁA GRUPA PRZESTĘPCZA ZAJMUJĄCA SIĘ KRADZIEŻĄ SAMOCHODÓW CIĘŻAROWYCH.

Policjanci zwalczający przestępczość samochodową z komendy miejskiej w Gdańsku zlikwidowali zorganizowaną grupę przestępczą zajmującą się kradzieżami samochodów ciężarowych. Funkcjonariusze zatrzymali siedmiu mężczyzn w wieku 32-43 lat. Policjanci odzyskali dwa skradzione pojazdy wartości przeszło pół miliona złotych. Zatrzymanym grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Od kilku miesięcy policjanci zwalczający przestępczość samochodową z komendy miejskiej w Gdańsku rozpracowywali zorganizowaną grupę przestępczą zajmującą się kradzieżami samochodów ciężarowych. W niedzielę na terenie województwa wielkopolskiego oraz pomorskiego kryminalni z Gdańska zatrzymali siedmiu mężczyzn w wieku 32-43 lat. Na terenie firmy jednego z zatrzymanych w województwie wielkopolskim policjanci znaleźli dwa skradzione w styczniu br. na terenie Gdańska pojazdy ciężarowe o łącznej wartości przeszło 0,5 mln zł. W trakcie przeszukań mieszkań zatrzymanych funkcjonariusze zabezpieczyli na poczet przyszły kar przeszło 100 tys. zł. w gotówce.

Wszyscy zatrzymani zostali przewiezieni do Gdańska. Policjanci przedstawili im zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej oraz kradzieży z włamaniem dwóch pojazdów ciężarowych.

Sprawa ma charakter rozwojowy. Funkcjonariusze nie wykluczają dalszych zatrzymań. Policjanci sprawdzają związek zatrzymanych mężczyzn z innymi podobnymi spawami.

Za kradzież z włamaniem grozi kara do 10 lat więzienia, a za udział w zorganizowanej grupie przestępczej kara do lat 5. (KWP)

Może zainteresuje Cię:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *