Groził swoim ofiarom nożem – atakował w godzinach porannych

GDAŃSK.  Do aresztu trafił 18-letni mężczyzna podejrzany o co najmniej cztery napady, do których doszło w trakcie ostatnich dwóch miesięcy w Gdańsku- Oruni. Grożąc swoim ofiarom nożem, sprawca okradał je z pieniędzy. Jednego mężczyznę przewrócił na ziemię i pobił. Policjanci podejrzewają go również o napady w rejonach oruńskich szkół.

Przez ostatnie dwa miesiące policjanci z komisariatu przy ul. Platynowej bardzo intensywnie pracowali nad ustaleniem i zatrzymaniem sprawcy co najmniej czterech napadów, do których doszło na Oruni. W trzech przypadkach mężczyzna groził swoim ofiarom nożem, a w jednym przewrócił pokrzywdzonego na ziemię i go pobił. W dwóch przypadkach zaatakował bezdomnych idących ulicą i okradł ich z drobnych kwot pieniędzy, a w dwóch pozostałych sytuacjach napadł na młodych mężczyzn stojących na przystanku autobusowym. Sprawca atakował w godzinach porannych. Jego łupem padały pieniądze.

Policjanci pracujący nad wyjaśnieniem sprawy rozpytywali mieszkańców, pracowników okolicznych sklepów, docierali do świadków i przeprowadzili szereg czynności operacyjnych. Bardzo intensywna praca kryminalnych z komisariatu I doprowadziła do ustalenia tożsamości sprawcy. Dzięki wsparciu kryminalnych z komendy miejskiej 18-letni mężczyzna, pomimo tego że się ukrywał, został zatrzymany.

Sprawca usłyszał cztery zarzuty dotyczące rozbojów. Trzy z nich dotyczą rozbojów z użyciem niebezpiecznego narzędzia – noża.

Wczoraj policjanci doprowadzili 18-latka do sądu z wnioskiem o tymczasowy areszt. Sąd przychylił się do wniosku i aresztował mężczyznę na trzy miesiące. Z ustaleń policjantów wynika, że 18-latek mógł okradać dzieci pod szkołą. Pomimo tego, że funkcjonariusze nie otrzymali zgłoszeń od rodziców lub szkoły, weryfikują teraz te informacje. Jeżeli podejrzenia policjantów potwierdzą się, to mężczyzna będzie miał uzupełniane zarzuty. Razem z 18-latkiem została zatrzymana 15-letnia dziewczyna. Jej udział w zdarzeniach jest ciągle przez policjantów sprawdzany.

Za rozbój przy użyciu niebezpiecznego narzędzia grozi kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 3. (KWP)

Może zainteresuje Cię:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *