Gdyński Biznesplan: 474 pomysły, 100 tys. zł do wzięcia

GDYNIA.  474 pomysły na biznes w Gdyni zakwalifikowano do II etapu konkursu Gdyński Biznesplan. Przyszli przedsiębiorcy odbędą teraz intensywny cykl szkoleń, który ułatwi im napisanie ostatecznych biznesplanów. Mają na to czas do końca marca.

Do trzynastej edycji Gdyńskiego Biznesplanu zakwalifikowało się 477 uczestników, którzy przedstawili 474 pomysły na biznes.
– Cieszy nas, że do konkursu zgłosiło się dużo młodych gdynian. Widać, że zależy im na tym, by pracować na swój rachunek, a nie na etacie. Praktyka pokazuje, że nie wszystkim się to udaje, dlatego przygotowaliśmy dla uczestników liczne przydatne szkolenia. Potem będziemy czekać na gotowe biznesplany, które oceni komisja, która następnie wyłoni finalistów – powiedziała Anna Berg z Gdyńskiego Centrum Wspierania Przedsiębiorczości.

Szkolenia ruszają 16 lutego br. W ich trakcie pretendujący przedsiębiorcy spotkają się z ekspertami i dowiedzą, jak napisać biznesplan, jak założyć i prowadzić działalność gospodarczą, dbać o wizerunek (personal branding) a także zapoznają się z zasadami prawa własności intelektualnej i elementami prawa pracy.

Do 31 marca jest czas na złożenie gotowych projektów, które zostaną poddane szczegółowej analizie. Zwycięzców konkursu poznamy podczas uroczystej, finałowej gali 1 czerwca 2015 r. Łączna pula nagród wynosi 100 tys. zł.

W ubiegłym roku zwycięzcą został Damian Karczewski, twórca projektu VR ONE, który pozwala tworzyć indywidualne prezentacje, przy użyciu wirtualnej rzeczywistości. Drugie miejsce przyznano pomysłodawcom inteligentnego portalu pracy i rozwoju osobistego ISIVI: Janowi Radzikowskiemu, Konradowi Słoniewskiemu i Tomaszowi Główce. Trzecie miejsce zajął Konrad Klepacki i jego Barobot – czyli urządzenie potrafiące serwować drinki. (gdynia.pl)

Może zainteresuje Cię:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *