Gang zuchwałych nastolatków. Pomnażana „setka”

Gdynia - kradzieże w sklepach

GDYNIA. Policjanci z wydziału kryminalnego gdyńskiej komendy wspólnie z zespołem zwalczającym przestępczość nieletnich z komisariatu w Śródmieściu ustalili dane 4 nastolatków, którzy kradli gotówkę w sklepach. Nieletni działali w sposób bardzo zuchwały. Łącznie 4 sprawców  w wieku od 14 do 16 lat odpowie za trzy serie kradzieży, gdzie łączna wartość strat przekroczyła 1200 złotych. O ich dalszym losie zadecyduje Sąd Rodzinny w Gdyni.

Sygnały o zuchwałych kradzieżach gotówki w sklepach na terenie całej Gdyni docierały do policjantów od maja br. Według relacji zgłaszających się pokrzywdzonych, przebieg kradzieży zawsze był podobny. Młody chłopiec wchodził do wybranego punktu handlowego z banknotem 100 zł i prosił o rozmienienie pieniędzy. W momencie, gdy kasjer zajmował się wymianą banknotów, sprawca w zuchwały sposób wyrywał zarówno wręczony jak i rozmieniane banknoty i szybko uciekał ze sklepu.
Nad rozwiązaniem tej sprawy pracowali kryminalni z komendy miejskiej jak też komisariatu w Gdyni Śródmieściu, gdzie doszło do największej liczby takich kradzieży. Policjanci skrzętnie przeanalizowali posiadane informacje, przesłuchiwali świadków i intensywnie pracowali nad wytypowaniem sprawców.
Pod koniec sierpnia oraz we wrześniu br. funkcjonariusze dokonali zatrzymań podejrzewanych o te czyny nieletnich. Są to 4 mieszkańcy Gdyni  w wieku od 14 do 16 lat. Nastolatkowie działali w grupie, wszyscy odpowiedzą za trzy serie kradzieży pieniędzy, gdzie łączna wartość strat przekroczyła 1200 zł.
Policjanci nadal ustalają, czy na koncie sprawców nie ma innych podobnych kradzieży. Sprawa jest rozwojowa, a osoby, które padły ofiarą kradzieży przy rozmienianiu pieniędzy mogą zgłaszać się do Komisariatu Policji w Gdyni Śródmieściu (58-66-21-155) lub najbliższej jednostki Policji pod tel. 997

Może zainteresuje Cię:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *