Do „świata sztuki” już przynależą

asp gdansk widok_ogolny_warsztaty_5
GDAŃSK. Najlepsze Dyplomy Akademii Sztuk Pięknych 2015. Po wernisażu  odbędzie się debata „Młodzi w polu sztuki”. Przedstawiciele kilku najważniejszych w Polsce magazynów poświęconych sztuce będą dyskutować na temat sytuacji młodych twórców.
Wernisaż: 17.07.2015 godz. 12:00 | Zbrojownia Sztuki
asp gda
„Najlepsze Dyplomy Akademii Sztuk Pięknych” to już siódma edycja ogólnopolskiej wystawy o charakterze konkursowym, w której biorą udział wybrani absolwenci wszystkich publicznych uczelni artystycznych z kierunków malarstwa, grafiki, rzeźby, intermediów.
Przez ostatnie sześć lat zwiedzający wystawę mieli okazję obserwować zmiany zachodzące we wnętrzach Wielkiej Zbrojowni w ramach remontu tej niezwykłej przestrzeni. „Najlepsze Dyplomy ASP 2015” będą swoistą zapowiedzią efektu finalnego w postaci projektu Zbrojownia Sztuki.
Tradycyjnie już podczas uroczystości otwarcia zostaną ogłoszeni laureaci licznych nagród towarzyszących wystawie. Łączna pula przyznanych wyróżnień w tym roku wynosi 61 tys. zł. Fundatorami nagród są m.in.: Rektorzy uczelni artystycznych,  Stowarzyszenie Autorów ZAiKS. Podobnie jak w poprzedniej edycji honorowe wyróżnienie zostanie wyłonione w plebiscycie na Nagrodę Publiczności.
Po raz pierwszy po wernisażu  odbędzie się debata towarzysząca temu wydarzeniu pod tytułem „Młodzi w polu sztuki”. Zaproszeni przez historyczkę i krytyczkę sztuki Martę Smolińską przedstawiciele kilku najważniejszych w Polsce magazynów poświęconych sztuce będą dyskutować na temat sytuacji młodych twórców.Rozmawiać ze sobą będą: Ewelina Jarosz (Artluk), Izabela Kowalczyk (Artmix), Karolina Staszak (Arteon), Paweł Lewandowski-Palle (Format) oraz Stach Szabłowski (Obieg).
Podczas ich dyskusji posłuchamy jak kształtują się losy artystycznych debiutantów, jakie wyzwania i szanse czekają ich na samodzielnej już drodze artystycznej. Uczestnicząc w debacie, będzie można dowiedzieć się także o tym, czego po „młodych” oczekują krytycy, kuratorzy i inni artyści, którzy już do „świata sztuki” przynależą.
VII Ogólnopolska Wystawa Najlepszych Dyplomów Akademii Sztuk Pięknych 2015Wernisaż: 17 lipca, godz. 12:00
Wystawa: 17 lipca – 23 sierpnia w godz. 11.00 – 20.00
Zbrojownia Sztuki w Gdańsku, ul. Targ Węglowy 6
Część ekspozycji prezentowana w Gdańskiej Galerii Miejskiej 1 przy ul. Piwnej 27/29.

Może zainteresuje Cię:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *