Czas na taniec retro! Swing Revolution

swing impreza_z archiwum Swing Revolution Trójmiasto

GDAŃSK. Swing Revolution Trójmiasto zaprasza. Swingową rewolucję na Wybrzeżu zapoczątkowały w kwietniu 2013 roku dwie studentki, organizując warsztaty taneczne w Akademickim Klubie Politechniki Gdańskiej „Kwadratowa”. Sukces wydarzenia dodał skrzydeł i rozpoczął przygodę z tańcem Lindy Hop w Trójmieście.

Letnie spontaniczne potańcówki na Głównym Mieście, zwłaszcza ich klimat, stroje z epoki i zjawiskowy styl, zachęciły gdańskich restauratorów do organizowania nieformalnych wieczorków tanecznych z udziałem turystów i mieszkańców grodu nad Motławą.

Nowe przyjaźnie, niezapomniane chwile

Pub „Bruderschaft” przy ul. Długiej był ich nieoficjalną siedzibą, a spotkania z muzyką i tańcem trwały całą zimę, wiosnę i kolejne lato. Uniwersalny język tańca i wspólna zabawa stały się okazją do zawierania wielu przyjaźni i przeżywania niezapomnianych chwil.

Grupa pasjonatów tego tańca w Gdańsku stale rośnie po każdej potańcówce i każdych zajęciach. Najbardziej zapaleni wyjeżdżają na festiwale do Krakowa i Warszawy, gdzie swing i muzyka retro przeżywają renesans już od wielu lat.

Występ grupy Swing Revolution Trójmiasto podczas zorganizowanego w czerwcu 2014 roku Święta Jaśkowej Doliny, gdzie na wspólnym koncercie z grupą Old Timers porwali publiczność Teatru Leśnego do tańca, zaowocował współpracą z Klubem „Winda” Gdański Archipelag Kultury. Dzięki uprzejmości dyrektor Katarzyny Burakowskiej grupa ma przyjazne miejsce i salę do ćwiczeń, co daje im możliwość rozwoju. W każdą środę prowadzą tam otwarte zajęcia na poziomach Improwers (dla początkujących) oraz Beginners (dla zaawansowanych). Zajęcia dla zaawansowanych pozwalają uczestnikom na szlifowanie nabytych w Polsce i za granicą umiejętności. Dzieląc się swoją wiedzą doskonalą umiejętności. Na zajęciach skupiają się na technicznych aspektach tańca, rozumieniu i interpretowaniu muzyki.

Weź udział w Amber Swing Festiwal

Grupa początkujących prowadzona jest  pod czujnym okiem Agnieszki Pluwak i Roberta Lew-Kiedrowskiego. Agnieszka, tancerka i choreograf z wieloletnim doświadczeniem scenicznym oraz Robert, który miłość do Lindy Hop przelewa na żądnych wiedzy początkujących, stanowią niezwykłą mieszankę uzupełniających się charakterów. Na zajęciach tworzą niepowtarzalną atmosferę, łącząc podstawy Lindy Hop z zabawą. Środowe, bezpłatne, spotkania, cieszą się ogromnym zainteresowaniem, a zapalonych do tańca swingowego przybywa.

W dniach 10 – 12 października 2014 r. odbędzie się pierwszy międzynarodowy festiwal tańca Lindy Hop na Pomorzu pod nazwą Amber Swing Festiwal.

W ramach festiwalu przewidziane są weekendowe warsztaty tańca, połączone z wieczorami tanecznymi w klimacie lat 20., 30., sobotni wieczór uświetni muzyka na żywo w wykonaniu zespołu Inner Out.

Pośród wielorakiej oferty kulturalnej warto zainteresować się zjawiskiem tańca swingowego oraz powrotem mody na muzykę retro. Miłej zabawy życzy autor z żoną, który ma nadzieję, że jego drewniane nogi pod okiem instruktorów i instruktorek staną się równie elastyczne, jak młodych ludzi w latach 30. ubiegłego wieku.

Arkadiusz Kowalina

Przewodniczący Rady Dzielnicy Wrzeszcz Górny

(źródło: Nasz Gdańsk)

swing ulotka Amber Swing swing Teatr Leśny Jaśkowa Dolina na tle Zabytkowy Cafe Buzz Swing Revolution  i Old Timers zgrany duet po koncercie i tańcach w Teatrze Lesnym żegnają się z publicznością swing Potańcówka w Teatrze Leśnym do muzyki Old Timers bisom nie było końca swing logo Swing Revolution TrójmiastoZdjęcia z archiwum Swing Revolution Trójmiasto

logo NG

Może zainteresuje Cię:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *