Auto zderzyło się z pociągiem. Zignorował znak STOP

pol wypadek kolej koscierzyna

KASZUBY. W miejscowości Łubiana doszło do wypadku. Passat wjechał bezpośrednio pod jadącą lokomotywę. Cztery osoby z obrażeniami ciała trafiły do szpitala. Śledczy wyjaśniają okoliczności tego zdarzenia.

W środę, 11.11.2015 r. o godz. 17.40 dyżurny kościerskiej komendy otrzymał informację, że w Łubianie auto zderzyło się z pociągiem. Na miejsce zdarzenia skierował patrol policji. Mundurowi zabezpieczyli miejsce wypadku. Technik kryminalistyczny wykonał również dokumentację fotograficzną oraz oględziny. Jak ustalili funkcjonariusze, 23-letni kierujący passatem, przejeżdżając przez niestrzeżony przejazd kolejowy, nie zatrzymał się przed znakiem STOP i wjechał pod jadący szynobus. Kierujący, dwie pasażerki oraz 10-letni pasażer z obrażeniami trafili do szpitala. Na miejscu pogotowie udzieliło pomocy maszyniście i pasażerowi. Przez ponad trzy godziny ruch w tym miejscu był utrudniony.

Kierowca osobówki i maszynista byli trzeźwi. Teraz śledczy wyjaśniają okoliczności zdarzenia. Funkcjonariusze radzą kierowcom stosować zasadę ograniczonego zaufania i przed każdym przejazdem upewnić się, że jego pokonanie jest bezpieczne. (KWP)

Może zainteresuje Cię:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *