Artyści z 11 krajów w Gdańskiej Galerii Miejskiej – „Who makes Europe”

GGM Eléonore de Montesquion_NAINE_Wh-o makes Europe_fot. K. Olechnowi-cz

GDAŃSK. Zbiorowa wystawa kuratorowana przez Susanne Hinrichs składa się z wypowiedzi 25 artystów. Różnorodne formy wypowiedzi – od wideo, poprzez instalacje do performancu – sprawiają, że ich głos w dyskusji o Europie jako wspólnej idei staje się bardzo różnorodny. Wspólna historia oraz współczesne problemy podejmowane są przez artystów z 11 krajów.

Gdańska Galeria Miejska zaprasza na oprowadzanie kuratorskie oraz promocję katalogu wystawy „Who makes Europe”.
  • 20.02.2015
  • godzina 18:30
  • start: Gdańska Galeria Güntera Grassa, ul. Szeroka 34/35, 36, 37, Grobla I 1/2
  • Oprowadza: Iwona Bigos, dyrektor GGM
W przedostatni weekend trwania wystawy „Who makes Europe” zapraszamy na oprowadzanie po trzech oddziałach GGM. Zbiorowa wystawa kuratorowana przez Susanne Hinrichs składa się z wypowiedzi 25 artystów. Różnorodne formy wypowiedzi – od wideo, poprzez instalacje do performancu – sprawiają, że ich głos w dyskusji o Europie jako wspólnej idei staje się bardzo różnorodny. Wspólna historia oraz współczesne problemy podejmowane są przez artystów z 11 krajów. Wśród nich zobaczyć można także cztery prace polskich artystów: Doroty Nieznalskiej, duetu Karska / Went oraz Andrzeja Wasilweskiego i Krzysztofa Wróblewskiego.
Oprowadzanie połączone będzie z promocją katalogu wystawy. Katalog będzie można nabyć w promocyjnej cenie 5 zł. Także inne wydawnictwa GGM będą objęte 30-50% obniżką cen.
GGM Virgile Novarina_Ecrits et dessins de nuit  Nocne Pisma i rysunki_Who makes Europe_fot. K. Olechnowicz GGM Krzysztof Wróblewski_Obrzeża_Who- makes Europe_fot. K. Olechnowic-z GGM Andrzej Wasilewski_Paralizator ideologii_Who makes Europe_fot. K. Olechnowicz GGM Adi Matei_Jars jaws  Słoiki szcz-ęki_Who makes Europe_fot. K. Ole-chnowicz
 

Może zainteresuje Cię:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *