Aktywni Charytatywni: relaks, zdrowie i spełnianie marzeń innych

Aplikacja włączona, można „startować i „wykręcać” kilometry, liczone w złotówkach

GDAŃSK. Na Stadionie ENERGA Gdańsk rozpoczęto tegoroczny sezon Aktywni Charytatywni 2017. Pracownicy Grupy Energa, ich rodziny i przyjaciele na rowerach, rolkach a także biegacze przełajowi, maratończycy wystartowali 13 maja z zapałem, uśmiechem na ustach i ideą „Zadbaj o swoje zdrowie i spełniaj marzenia innych”. 

W akcji „Aktywni Charytatywni” biorą udział pracownicy Grupy Energa, ich rodziny i przyjaciele. Jeżdżą na rowerach, rolkach, biegają – „wykręcane” kilometry (zliczane za pomocą aplikacji) są przeliczane na złotówki, które stanowią sumę przekazywaną przez Fundację Energa na cele charytatywne. Uczestnicy akcji w ten sposób przyczyniają się do pomocy potrzebującym.

Grupa Energa wspiera inicjatywy propagujące aktywność fizyczną i zdrowy tryb życia.

W rozpoczęciu tegorocznej akcji aktywnie udział wzięli pracownicy Grupy Energa z Rodzinami, m.in. wiceprezes Fundacji Energa Halina Lewkowska (na rolkach), szefowa Wydziału Komunikacji Energa SA. Bożena Dubicka (na rowerze) z licznym gronem wspierających akcję.

Projekt „Aktywni Charytatywni” łączy wolontariat pracowniczy i popularyzację zdrowego trybu życia. Przyświecała mu idea „Zadbaj o swoje zdrowie i spełniaj marzenia innych”. Realizowany jest od kilku lat wśród pracowników Grupy Energa (spółek koncerny z całego terenu wytwarzania , dystrybucji i sprzedaży energii elektrycznej. Sezon zaczyna się wiosną i kończy jesienią.  Wolontariusze  z drużyn regionalnych (Gdańska, Koszalina/Słupska, Olsztyna/Elbląga, Ostrołęki, Kalisza, Płocka, Torunia) „wykręcają”  kilometry dla zdrowia, relaksu (a także dojeżdżając do pracy). Kilometry przeliczane na złotówki stanowią realny, materialny efekt – pomocy osobom i instytucjom potrzebujących wspomagania finansowego. Im więcej charytatywni przejadą, tym więcej pieniędzy Fundacja przeznacza na pomoc.

Fotka pierwszej grupy z Energii inaugurującej akcję Aktywni Charytatywni – Ile w tym roku ‚wykręcimy”?

Adam z rodziną

Startujemy!

Wiceprezes Fundacji Energa (na rolkach) Halina Lewkowska i szefowa Wydziału Komunikacji w Enerdze Bożena Dubicka.

Akcja Aktywni Charytatywni rozpoczęta!

Tato! Uważaj, ja też startuję!

Sprzęt gotowy, jest „luft” – Kochanie, jedziemy…

Biegnijcie z nami! „Wykręcimy” sporo dla potrzebujących.

FOTORELACJA Aktywni Charytatywni z Energi. Fot. CZAS POMORZA

Prezesem Zarządu Fundacji ENERGA jest Robert Kwiatek (znany fotoreporter, dokumentalista, osobowość w środowisku opozycji antykomunistycznej i  organizacji patriotyczno-narodowych), a wiceprezesem – Halina Lewkowska. Mówią o filantropii i działaniach charytatywnych Fundacji:

  • Niesiemy pomoc przede wszystkim poszkodowanym przez los dzieciom oraz organizacjom i instytucjom działającym na ich rzecz. Pomagamy ofiarom klęsk żywiołowych, dofinansowujemy zakup sprzętu ratującego zdrowie i życie ludzkie Uczestniczymy w licznych przedsięwzięciach, jesteśmy partnerami projektów o ogólnopolskim zasięgu, docieramy do odległych adresów, aby spotkać się z obrazem biedy, wykluczenia, osamotnienia i niknącej nadziei. Każde spotkanie z człowiekiem jest dla nas ważną lekcją.
  • Przez siedem lat działania Fundacji skierowano wsparcie finansowe do wielu organizacji i tysięcy osób.
  • Dzięki zaangażowaniu pracowników Grupy Energa z powodzeniem realizowany jest program „Pomagaj z Energą” polegający na wspieraniu lokalnych organizacji pożytku publicznego przez nich wskazanych. Efektem sześciu edycji programu jest wsparcie około 250 organizacji łączną kwotą ponad 4 mln zł.
  • Wykorzystując bogate doświadczenie w zakresie filantropii i działań charytatywnych, a także bezustannie uzupełniając wiedzę staramy się  jak najlepiej służyć potrzebującym, wypełniając misję Fundacji.
  • W 2016 r. dzięki wysiłkowi uczestników akcji Aktywni Charytatywni 422 podopiecznych domów dziecka mogło wyjechać na wakacje. W 2016 r. roku fundacja przekazała na ten cel 150 tys. zł.

(AK)

Może zainteresuje Cię:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *