14-latek za kierownicą mercedesa, obok – obok pijany właściciel

ŻUŁAWY/NOWY DWÓR GD. W Nowej Kościelnicy nietrzeźwy kierujący miał jechać autem z nastoletnim pasażerem w środku. Sytuacja zastana przez policjantów w trakcie kontroli okazała się jednak inna. Za kierownicą samochodu siedział 14 – latek, a na fotelu pasażera nietrzeźwy właściciel pojazdu. Samochód trafił na policyjny parking, sprawę nieletniego policjanci przekażą do sądu rodzinnego, a mężczyzna nie uniknie odpowiedzialności za udostępnienie samochodu osobie nie posiadającej uprawnień do kierowania.

Wczoraj około godziny 20.00 do dyżurnego nowodworskiej jednostki policji dotarła informacja o tym, że w okolicach miejscowości Nowa Kościelnica nietrzeźwy mieszkaniec powiatu ma jeździć samochodem, wożąc jednocześnie w środku nastoletniego pasażera. Funkcjonariusze natychmiast sprawdzili ten sygnał.

W miejscowości Nowa Kościelnica policjanci ruchu drogowego zaobserwowali pasującego do opisu osobowego mercedesa. Na widok radiowozu, kierujący autem zmienił gwałtownie kierunek swojej jazdy i uciekał polnymi drogami. Po krótkim pościgu policjanci zatrzymali auto. Za jego kierownicą zastali 14 – latka, który jak się okazało przewoził dwóch dorosłych pasażerów, 22 – latka i 35 – letniego właściciela pojazdu. Funkcjonariusze ustalili, że siedzący na miejscu pasażera właściciel pojazdu miał w organizmie około 1,7 promila alkoholu i pozwolił na to, aby 14–letni chłopak kierował jego samochodem. Policjanci uniemożliwili mężczyznom dalszą podróż i zabezpieczyli samochód na policyjnym parkingu.

Sprawa nieletniego, który kierował autem pomimo braku uprawnień trafi do sądu rodzinnego i dla nieletnich, zaś właściciel auta nie uniknie odpowiedzialności za udostępnienie samochodu osobie nie mającej do tego wymaganych uprawnień. (KWP)

Może zainteresuje Cię:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *