Zginęła w pożarze. Strażacy w zadymionym pomieszczeniu znaleźli zwłoki kobiety

pozar chojnice

POMORZE ZACHODNIE. Do tragicznego w skutkach pożaru pożarów doszło na terenie powiatu chojnickiego. Policjanci apelują o rozwagę i bezpieczne korzystanie z urządzeń służących do ogrzania domów i mieszkań.
We wtorek rano około 9:20 policjanci zostali wezwani do pożaru w Silnie. Mundurowi po przyjeździe na miejsce zajęli się zabezpieczeniem miejsca zdarzenia. W domu objętym pożarem, w jednym z zadymionych pomieszczeń strażacy znaleźli kobietę, którą wynieśli na zewnątrz budynku i podjęli akcję ratowniczą, niestety nie udało się jej uratować. 10-letnią wnuczkę oraz męża 60-latki, którzy prawdopodobnie o własnych siłach wyszli z domu objętego ogniem i dymem przetransportowano do szpitala. Śledczy pod nadzorem prokuratora wykonali wszystkie czynności procesowe na miejscu zdarzenia.

W poniedziałek 14.12.br około 17.20 dyżurny policji w Chojnicach został poinformowany o pożarze, do którego doszło w Lubni w gminie Brusy. Policjanci natychmiast pojechali pod wskazany adres, gdzie w jednym z parterowych domów z zamieszkałym poddaszem paliło się mieszkanie w górnej części domu oraz dach. Funkcjonariusze zabezpieczyli miejsce zdarzenia do czasu zakończenia akcji gaśniczej. Ze względu na porę nocną czynności procesowe z udziałem grupy dochodzeniowo śledczej i biegłego z zakresu pożarnictwa przełożono na drugi dzień. Następnego dnia funkcjonariusze wykonali oględziny, sporządzili dokumentację fotograficzna i zabezpieczyli ślady.

W sprawie obu pożarów policjanci prowadzą postępowania w tym jedno pod nadzorem prokuratora, których celem jest ustalenie przyczyn tych tragicznych zdarzeń.

Za najczęstsze przyczyny pożarów uznaje się: wady i niewłaściwą eksploatację urządzeń elektrycznych i ogrzewczo – kominowych, wady urządzeń technicznych, działanie sił przyrody, wreszcie ludzką lekkomyślność. Zapalone zapałki, zapalniczki, tlące się papierosy czy niedopałki – nieostrożne obchodzenie się z ogniem to problem, który dotyczy zarówno osób dorosłych, jak i dzieci. Policjanci apelują o ostrożne obchodzenie się z ogniem! W sezonie zimowym pamiętajmy o bezpiecznym korzystaniu z urządzeń grzewczych, sprawdźmy stan instalacji i przewodów wentylacyjnych.

Może zainteresuje Cię:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *