Zakochani w Teatrze – Walentynki na scenie

teatr PŁATONOW

Teatr Wybrzeża – PŁATONOW

GDAŃSK.  SEKS DLA OPORNYCH, PŁATONOW oraz INTYMNE LĘKI – to propozycje Teatru Wybrzeże na weekend walentynkowy.

– Po każdym spektaklu zapraszamy Państwa na lampkę wina – zachęca Grzegorz Kwiatkowski
rzecznik prasowy Teatru Wybrzeże. – Ale to nie wszystko! Walentynkowy bilet upoważnia do 10 procentowego rabatu w restauracji Cefe Ferber w Gdańsku i w Sopocie (konieczne wcześniejsze rezerwacje – 791010005 Gdańsk, 784040005 Sopot).

Ceny biletów na spektakle walentynkowe wynoszą: SEKS DLA OPORNYCH – 100 zł normalny, 80 zł ulgowy, PŁATONOW – 60 zł normalny, 40 zł ulgowy, INTYMNE LĘKI – 50 zł normalny, 40 zł ulgowy.

Michele Riml
SEKS DLA OPORNYCH
Reżyseria: Krystyna Janda
14 i 15 lutego, godzina 19.00, Duża Scena

teatr SEKS DLA OPORNYCH

Karol i Barbara, uzbrojeni w egzemplarz SEKSU DLA OPORNYCH, meldują się w modnym hotelu z misją niemal rewitalizacji swojego związku. Przeżyte lata odcisnęły na nich swoje piętno, dołożyła się do tego trójka dzieci, stres i codzienna rutyna. Czy jeszcze sprostają wszystkim szalonym i swawolnym pomysłom, jakie podsuwa im autorka wyrafinowanego poradnika, mającego uratować ich więź? Czy Karol jest rzeczywiście gotowy na widok swojej pięćdziesięcioletniej żony, matki ich dzieci, ubranej w seksowne lateksowe wdzianko?

„Krystyna Janda bardzo wnikliwie czyta tekst Riml i mam wrażenie, że razem z aktorami doskonale go rozumie. Ta zespołowa praca owocuje bardzo dobrym spektaklem, z esencją aktorstwa opartego na wymianie i współpracy, które ogląda się z wielką przyjemnością.”

Łukasz Rudziński, Trójmiasto.pl

W spektaklu występują: Dorota Kolak (Barbara), Mirosław Baka (Karol).

Prapremiera: 20 stycznia 2012 roku na Scenie Kameralnej w Sopocie oraz 12 lutego 2012 roku w warszawskim Teatrze Polonia
Czas: 1 godzina 45 minut (jedna przerwa)

Anton Czechow
PŁATONOW
Reżyseria: Grzegorz Wiśniewski
14 lutego, godzina 20.30, 15 lutego, godzina 16.00, Scena Kameralna

Na deski Teatru Wybrzeże powraca dramaturgia Antona Czechowa – wspaniałego, obdarzonego błyskotliwym poczuciem humoru, wnikliwego zmysłem obserwacji rosyjskiego dramatopisarza i lekarza. PŁATONOW to jego debiutancka sztuka, którą napisał mając zaledwie 21 lat. Ale ukazuje już ona w pełnej rozciągłości geniusz, zmysł obserwacji i wytrawne pióro autora. Mówi się wręcz, że zawierają się w niej zawiązki wszystkich jego późniejszych dzieł. PŁATONOW – opisujący spotkanie długo niewidzących się przyjaciół i późniejsze konsekwencje tegoż spotkania – to galeria pełnokrwistych, skomplikowanych wewnętrznie postaci. Mimo że sztuka powstała przed 130 laty, obraz namiętności, desperackiego poszukiwania kogoś, albo przynajmniej jakiejś namiastki w czasie kryzysu, jest boleśnie aktualny, niezwykle bliski naszym czasom.

„W Teatrze Wybrzeże powstał kolejny zachwycający spektakl. Zespół aktorski ponownie pokazał swoją dojrzałość – wszyscy poprowadzeni precyzyjną ręką reżysera, tworzą mozaikową i esencjonalną inscenizację.”

Tomasz Kaczorowski, Nowa Siła Krytyczna

W spektaklu występują: Magdalena Boć (Anna), Monika Chomicka-Szymaniak (Sasza), Katarzyna Dałek (Sonia), Katarzyna Z. Michalska (Maria Grekow), Piotr Biedroń (Mikołaj), Piotr Chys (Sergiusz), Robert Ninkiewicz (Głagoliew) i Michał Jaros (Płatonow).

Premiera: 26 października 2013 roku na Scenie Kameralnej
Spektakl zalecany dla widzów dorosłych.
Czas: 2 godziny 10 minut (jedna przerwa)

Alan Ayckbourn
INTYMNE LĘKI
Reżyseria: Adam Orzechowski
14 lutego, godzina 17.00, 15 lutego, godzina 19.30, Scena Malarnia

teatr INTYMNE LĘKI

Błyskotliwe dialogi, subtelny humor, wyraziste postacie – wszystko to jest niewątpliwym atutem INTYMNYCH LĘKÓW, sztuki Alana Ayckbourna, jednego z najbardziej cenionych na świecie angielskich dramatopisarzy. Autor ponad 90 sztuk tym razem zabierze nas do współczesnego Londynu, gdzie poznamy intrygujące historie kilku poszukujących miłości bohaterów.

„Gdańskie INTYMNE LĘKI są nie tylko wirtuozerskim popisem sprawności wykonawczej. W tej niby-komedii zawarty jest prawdziwy ludzki dramat.”

Tomasz Mościcki, Dziennik

W spektaklu występują: Magdalena Boć (Charlotte), Grzegorz Gzyl (Dan), Sylwia Góra-Weber (Nicola), Joanna Kreft-Baka (Imogen), Piotr Łukawski (Ambrose), Adam Kazimierz-Trela (Arthur), Jarosław Tyrański (Stewart).

Premiera: 15 grudnia 2006 roku
Czas: 1 godzina 40 minut (bez przerw)

 

Może zainteresuje Cię:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *