Sprzeciw w telewizji: „Nie zapominacie o standardach zawodowych i etycznych”

GDAŃSK. MEDIA. Zwracam się z prośbą do kolegów dziennikarzy TVP Gdańsk by nie zapominali o standardach zawodowych i etycznych, bo tylko wtedy uprawianie tego zawodu ma sens – czytamy w sprzeciwie Hanny Kordalskiej-Rosiek, dziennikarki telewizyjnej z 35-letnim stażem.

Oświadczenie

Kategorycznie sprzeciwiam się stosowaniu socjotechnik pod pozorem uprawiania dziennikarstwa w TVP Gdańsk z jakim mieliśmy do czynienia  27.01.2017 w programie  „Panorama”.
W informacji o powołaniu nowych rad programowych w TVP Gdańsk i Radiu Gdańsk  zestawiono nazwiska byłego agenta SB Henryka Jezierskiego z byłym dziennikarzem TVP Gdańsk Januszem Trusem, sugerując tym samym, że nie powinni zasiadać w radach programowych, bo  mogą mieć podobną agenturalną przeszłość.
Zwracam się z prośbą do kolegów dziennikarzy TVP Gdańsk by nie zapominali o standardach zawodowych i etycznych, bo tylko wtedy uprawianie tego zawodu ma sens.

Gdańsk 13.01.2017

Hanna Kordalska-Rosiek

dziennikarka telewizyjna z 35-letnim stażem

Oświadczenie wysłane do wszystkich w TVP Gdańsk.

Treść Oświadczenia 0trzymali także, m. in.:

  • Zarząd Oddziału Gdańskiego Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich.
  • członek nowej Rady Programowej Telewizji Gdańskiej, Janusz Wikowski
  • oraz  portalu Czas Pomorza – podzielający opinię red. Hanny Kordalskiej-Rosiek i apel, aby także w telewizji publicznej dziennikarze i redaktorzy nie zapominali o standardach zawodowych i etycznych. „Bo tylko wtedy uprawianie tego zawodu ma sens”.
trus Ogloszenie-w-Gazecie-Wyborczej

Ogłoszenie Trusa – publikacja gratis

Może zainteresuje Cię:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *