Poseł z Pomorza marszałkiem po Kopacz? Miller: to są spekulacje…

POMORZE. Pomorze traci „swojego” premiera, po wyborze Donalda Tuska na szefa Rady Europejskiej, jednakże pojawiły się spekulacje, że poseł wybrany przez Pomorzan może zostać marszałkiem Sejmu. Senator z Pomorza – Bogdan Borusewicz jest marszałkiem Senatu. Czy drugą w hierarchii funkcję w państwie ma szansę objąć lider lewicy – Leszek Miller?
Chodzi o posła i przewodniczącego SLD – Leszka Millera, który – jak donosi  „Rzeczpospolita”przymierza się do fotela marszałka Sejmu, gdyby pani marszałek Ewa Kopacz została premierem.Leszek Miller nie wyklucza objęcia tego prestiżowego stanowiska. Decyzja należy jednakże nie tylko do Millera, ale przede wszystkim Donalda Tuska i jego zaplecza partyjnego w Sejmie.  Takie posunięcie ze strony Platformy Obywatelskiej daje szansę na utrzymanie władzy przez PO, gdyż oprócz PSL zainteresowanego utrzymaniem stanowisk rządowych, PO mogłaby liczyć także na „wdzięczność” ze strony SLD w głosowaniu podczas wyboru nowego rządu z premier Ewą Kopacz – namaszczoną przez Donalda Tuska oraz w obronie rządu w kolejnych miesiącach.
Jednakże podczas konferencji w Kielcach Leszek Miller zdementował rewelacje o jego awansie na marszałka Sejmu, nazywając je spekulacjami.
– Zaprzeczam, że były takie rozmowy i dziwię się poważnym gazetom, które o tych rozmowach napisały. Nie sądzę też, by koalicja większościowa PO i PSL potrzebowała jakiegokolwiek wzmocnienia – powiedział Leszek Miller.

Może zainteresuje Cię:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *