Maluchy same na rowerkach w mieście, kilometr od mamy

KASZUBY/LĘBORK. Trójka małych dzieci na rowerkach, bez opieki dorosłych, oddaliła się od domu ponad kilometr i spacerowała po mieście. Dzieci bały się wsiąść do radiowozu,

W sobotę, po południu dyżurny lęborskiej policji odebrał zgłoszenie od zaniepokojonego kierowcy, na temat trójki małych dzieci, które na rowerach, bez opieki dorosłych jeżdżą blisko ulicy. Na miejsce natychmiast dojechali policjanci z drogówki. Policjantka z patrolu od razu zajęła się dziećmi, uspokoiła je i ustaliła ile mają lat, jak się nazywają i gdzie mieszkają. Jak się okazało, dzieci w wieku 3, 7 i 9 lat oddaliły się od domu, jeździły po mieście. Miejsce gdzie zastali je policjanci było oddalone od ich domu ponad kilometr. Z uwagi na to, że dzieci bały się wsiąść do radiowozu, policjantka na piechotę, odprowadziła trójkę maluchów do domu.

Dzięki reakcji, zaniepokojonego kierowcy oraz szybkiej interwencji policjantów dzieci wróciły do mamy, która przekonana, że trójka maluchów bawi się na podwórku opiekowała się pozostała dwójką rodzeństwa w domu. Policjanci pouczyli matkę, ponadto nie stwierdzili aby w rodzinie dochodziło do zaniedbania dzieci czy zachowań zagrażających dzieciom. (KWP)

Może zainteresuje Cię:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *