Związana dziennikarsko z telewizją od 35 lat (z przerwą na stan wojenny). Autorka programów cyklicznych, reportaży, filmów dokumentalnych. Za cykl programów pt. „Magazyn przechodnia’ emitowany w programie TVP2 od 1990 do 1995 roku otrzymała nagrodę dyrektora tejże anteny za „najciekawszy program” w 1991 roku. Jej film dokumentalny pt. „Eschatologia po polsku” w 1993 roku brał udział w jubileuszowym XXX Festiwalu Filmów Dokumentalnych w Krakowie. Ukończyła studium reportażu dla dziennikarzy wyłonionych w drodze konkursu w Telewizyjnej Akademii w TVP w Warszawie. W 2005 roku została wyróżniona w kategorii „autor najlepszej rozmowy” w ogólnopolski, konkursie dla dziennikarzy telewizyjnych „PiK” za cykliczny program publicystyczny pt. „Rozmowy z dwiema niewiadomymi„. Na 14 „PiK-u”, który zorganizowany został w Gdańsku Hanna Kordalska-Rosiek otrzymała pierwszą nagrodę w kategorii: autor najlepszej rozmowy/debaty za program „Tak, czy inaczej”.
W 16 Przeglądzie i Konkursie Dziennikarskim Oddziałów Terenowych PiK 2010: Hanna Kordalska – Rosiek została laureatką najważniejszego w Polsce konkursu regionalnych nadawców publicznych. Już po raz trzeci otrzymała nagrodę w kategorii „autor najlepszej rozmowy/debaty„. W tym roku odebrała jedną z dwóch przyznanych nagród: III nagrodę za program publicystyczny pt. „Rozmowy z dwiema niewiadomymi” na temat – „do czego są nam potrzebne mity„. Na konkurs przysłano 550 programów z 16 oddziałów TVP. W uzasadnieniu przyznanej narody podniesiono, ” prawdziwe partnerstwo w rozmowie z zaproszonymi gośćmi„.

Przewodnicząca gdańskiego oddziału Związku Zawodowy Pracowników Twórczych i Technicznych Mediów Polskich Wizja. (źródło: tvpgdansk)