Bulwersującą sprawa o charakterze seksualnym i pedofilskim

POMORZE. Przebywający od listopada 2015 r. w areszcie Krystian W.  został przesłuchany i usłyszał kolejne trzy zarzuty. Męczyzna podejrzany jest m.in o popełnienia przestępstw o charakterze seksualnym. Grozi mu 12 lat pozbawienia wolności. Policjanci z gdańskiej komendy wojewódzkiej w dalszym ciągu pracują nad tą sprawą i docierają do kolejnych osób pokrzywdzonych. Zebrany materiał dowodowy pozwolił na dotychczasowe przedstawienie podejrzanemu łcznie 29 zarzutów.

Policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku w dalszym ciągu pracują nad bulwersującą sprawą dotyczącą przestępstw o charakterze seksualnym i pedofilskim, z którymi może mieć związek przebywający w areszcie Krystian W. Do tych czynów miało dochodzić na terenie województwa pomorskiego na przestrzeni kilku lat.

W listopadzie 2015 roku Krystian W. został zatrzymany i osadzony w areszcie. Funkcjonariusze zebrali bogaty materiał dowodowy, zabezpieczyli nośniki danych, przesłuchali wielu świadków. Intensywnie pracując nad tą sprawą funkcjonariusze wydziału kryminalnego i dochodzeniowo- śledczego gdańskiej komendy wojewódzkiej dotarli do kolejnych pokrzywdzonych osób. Zebrany materiał dowodowy po dokładnej i wszechstronnej analizie pozwolił na przedstawienie zatrzymanemu mężczyźnie kolejnych 3 zarzutów. Zgodnie z nowymi zarzutami mężczyzna mógł dopuścić się m.in. zgwałcenia osoby poniżej lat 15 i obcowania płciowego z osobą poniżej lat 18 nadużywając zaufanie pokrzywdzonej oraz oszustwa na szkodę Skarbu Państwa. Zatrzymany usłyszał łącznie 29 zarzutów popełnienia przestępstw w większości o charakterze seksualnym, również na szkodę osób poniżej 15 roku życia oraz czerpania korzyści z cudzego nierządu i nakłaniania osób małoletnich do prostytucji. Krystian W. nadal przebywa w areszcie, a za popełnione przestępstwa grozi mu 12 lat pozbawienia wolności. (KWP)

 

Może zainteresuje Cię:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *