Audi w drzewo. Kierująca 29-latka ciężko ranna

pol-wypadek-kwidzyn

POWIŚLE. Do  groźnego wypadku drogowego doszło na trasie Mareza-Korzeniewo. Kierowane przez 29-latkę audi uderzyło w drzewo. Ciężko ranna została kierująca oraz jej 51-letnia pasażerka. 

Wczoraj około godz. 12.45 kwidzyńscy policjanci zostali powiadomieni, że na trasie Mareza-Korzeniewo doszło do wypadku drogowego. Jak wynika ze wstępnych ustaleń pracujących na miejscu funkcjonariuszy, 29-letnia kwidzynianka jadąca audi w stronę Korzeniewa, straciła panowanie nad pojazdem, zjechała z drogi na pas ruchu przeciwnego i uderzyła w przydrożne drzewo.

Zakleszczoną w samochodzie kierującą i jej pasażerkę uwolnili strażacy. 51-letnia pasażerka samochodu z licznymi złamaniami trafiła do szpitala. Natomiast 29-latkę w ciężkim stanie z miejsca wypadku zabrał helikopter medyczny.

Policjanci wstępnie jako przyczynę wypadku wskazują niedostosowanie prędkości do warunków atmosferycznych. Dokładne przyczyny zdarzenia pozwoli ustalić policyjne postępowanie.

Policjanci z Kwidzyna po raz kolejny apelują do wszystkich uczestników ruchu drogowego o rozwagę i ostrożność na drodze. Szczególnie o jazdę zgodną z przepisami ruchu drogowego i zdrowym rozsądkiem w związku ze zmiennymi warunkami atmosferycznymi, które powodują m.in. śliską nawierzchnię i trudne warunki drogowe. Pamiętajmy, że bezpieczeństwo na drogach zależy od nas samych – od decyzji, które podejmujemy. (KWP)

 

Może zainteresuje Cię:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *