Andrzej Leyk: młodzi piłkarze z Prokowa z energetycznym wsparciem

KASZUBY. Z inicjatywy Stowarzyszenia Edukacja – Integracja powstała w Prokowie szkółka piłkarska szkoląca młodych lokalnych piłkarzy. Andrzej Leyk, radny powiatu kartuskiego, działający w Stowarzyszeniu mówi wprost:  warto wspierać szkółkę piłkarską, bo to jest dobre dla zdrowia i rozwoju fizycznego młodzieży.

Przy Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Prokowie utworzony został Uczniowski Klub Sportowy Prokowo. W klubie szkolą się młodzi piłkarze, następcy Lewandowskiego, zafascynowani sukcesami piłkarskimi legendarnego napastnika Kazimierza Deyny pochodzącego ze Stargardu Gdańskiego. Dzięki staraniom radnego powiatu kartuskiego Andrzeja Leyka, działającego w Stowarzyszeniu Edukacja – Integracja szkółka piłkarska otrzymała wsparcie z Fundacji Energa. Dzięki pomocy finansowej Fundacji środkom młodzi zawodnicy mają możliwości bezpłatnego trenowania. Uczniowski Klub Sportowy uzyskał także także od sponsora sprzęt sportowy.

Szkółka piłkarska utworzona w tym roku szkolnym, rozkręca swoją działalność. Przed wakacjami przeprowadzono nabór do szkółki. Po pierwszych treningach utworzyła się grupa zawodników, którzy po okiem trenera zdobywają umiejętności i rozwijają swoje talenty. W wrześniu rozpoczęły się systematyczne zajęcia. Stowarzyszenie Edukacja – Integracja wystąpiła do Fundacji Energi o pomoc finansową na rozwój sportu i taka pomoc została udzielona.

Podobnie, jak piłkarze z Kartuz otrzymali duże wsparcie finansowe Grupy Energi, która jest sponsorem Klubu Cartusia 1923 Kartuzy.

Może zainteresuje Cię:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *