5 sierpnia – Dzień Narodzenia Najświętszej Maryi Panny

MARIA

RELIGIA. W maju 1984 roku Matka Boża powiedziała do Jeleny Vasilij w Medziugorju, która w latach 1982-1987 wraz z przyjaciółką Marijaną Vasilij otrzymywała lokucje (słyszała wewnętrznie głos Matki Bożej), że 5 sierpnia przypadnie dwutysięczna rocznica Jej narodzin.

O prawdziwym dniu swoich narodzin Matka Boża powiedziała też Vicce. Matka Boża przez Jelenę poprosiła także, aby na 5 sierpnia 1984 roku przygotowano się na dwutysięczną rocznicę Jej narodzin.

W tym roku natomiast, 5 sierpnia 2014, przypadają dwutysięczne trzydzieste urodziny Matki Bożej.

W maju 1984 roku, Matka Boża przekazując w Medziugorju wiadomość o dwutysięcznej rocznicy swoich narodzin wskazała sposób, w jak chciałaby, aby przygotowano się do tego dnia:

„Przez wieleset lat całkowicie się wam oddałam. Czy to zbyt wiele, zarezerwować dla Mnie trzy dni? W ciągu tych dni nie pracujcie, ale weźcie różaniec i módlcie się!’

Dodała jeszcze: „W ciągu ostatniego ćwierćwiecza zapomniano o poście w Kościele katolickim”.

Gdy Jelena wyraziła wątpliwość: Wiem, że wszystkie rodziny mogą modlić się po cztery godziny dziennie. Ale jeśli to powtórzę ludziom, to się wycofają, Matka Boża zapytała: „Czy nie rozumiesz, że to zaledwie szósta część dnia?”

Na początku sierpnia tego roku Matka Boża powiedziała:

„To orędzie jest przeznaczone dla Papieża i dla wszystkich chrześcijan. Przygotujcie drugie tysiąclecie od moich narodzin, które rozpocznie się 5 sierpnia 1984. Przez wieleset lat poświęcałam wam całe moje życie. Czy to dla was zbyt wiele, poświęcić mi trzy dni? Nie pracujcie przez te dni, ale weźcie różaniec i módlcie się”.

I rzeczywiście, przed dwutysięczną rocznicą narodzin Matki Bożej, w Medziugorju modlono się nieustannie i poszczono. Wielu się nawracało. Spowiadało siedemdziesięciu księży. Widzący stwierdzili, że Matka Boża była w tych dniach bardzo radosna i powtórzyła:

„Jestem bardzo szczęśliwa. Czyńcie tak dalej. Nadal módlcie się i pośćcie. Czyńcie tak dalej i uczyńcie mnie szczęśliwą każdego dnia”.

Matka Boża powiedziała też: „Księża, którzy będą spowiadali, będą bardzo radośni tego dnia”.

Obecni w Medziugorju księża powiedzieli później, że nigdy w życiu nie odczuwali w swych sercach takiej radości, jak spowiadając tego dnia.

W samym zaś dniu 5 sierpnia 1984 roku Matka Boża powiedziała:

„Nigdy przez całe życie tak nie płakałam z bólu, jak dzisiejszego wieczoru płakałam z radości. Dziękuję wam!”

Zwyczaj intensywnej modlitwy i postu przed prawdziwym dniem narodzin Matki Bożej kontynuuje się kolejnych latach, szczególnie w medziugorskich grupach modlitewnych.

Dzień 5 sierpnia jest szczególnym dniem. Jest to dzień bardzo wyjątkowy.

Już od pierwszych wieków chrześcijaństwa Matka Boża wybrała sobie 5 sierpnia jako szczególny dzień. Wypatrującemu potomka rzymskiemu senatorowi Janowi w objawieniu w 352 roku obiecała, że zostanie ojcem, i poprosiła, żeby ufundował kościół Jej poświęcony, na miejscu który wskaże. Na potwierdzenie swojej prośby wybrała sobie 5 sierpnia.

Tego dnia, jak zapowiedziała, w upalne lato, spadł śnieg, na rzymskie wzgórze Eskwilin. Wybudowano tam pierwszy w Europie Kościół poświęcony Matce Bożej. W dniu 5 sierpnia Kościół obchodzi rocznicę poświęcenia tego kościoła – rzymskiej bazyliki Najświętszej Maryi Panny, Matki Bożej Śnieżnej.

Choć przyjęty przez Kościół dzień narodzin Matki Bożej przypada 8 września, w prywatnej pobożności, wierząc w objawienia medziugorskie, zawsze można obchodzić jako uroczystość prawdziwy dzień Jej narodzin, który przypada na 5 sierpnia.

W broszurce poświęconej prawdziwej dacie narodzin Maryi pt.August 5th. What Are You Doing For Her Birthday (A Friend of Medjugorje, s. 7) przytoczona jest rozmowa z 5 sierpnia 1999 roku, w której wzięła udział Marija, widząca z Medziugorja. Gdy pewna dziewczyna wyraziła swoje zdanie, że Kościół zmieni kiedyś liturgiczny dzień obchodów narodzin Matki Bożej na 5 sierpnia, rozmawiająca z nią osoba zakonna stwierdziła, że nie zmieni, gdyż właśnie świętuje Jej Narodziny 8 września. W tym momencie do dyskusji przyłączyła się Marija, odsłaniając fragment przyszłości, o której wie z objawień Matki Bożej, potwierdzając, że pewnego dnia Kościół zmieni oficjalny liturgiczny dzień narodzin Maryi na 5 sierpnia, gdyż w rzeczywistości jest to prawdziwy dzień Jej narodzin.

Matka Boża w czasie objawienia 5 sierpnia ubiera się w złote szaty, jest niewypowiedzianie piękna; przychodzi ponadto bardzo radosna, towarzyszą jej trzej aniołowie, a nawet, co się nie zdarza, raz dwukrotnie udzieliła błogosławieństwa bądź udziela szczególnego błogosławieństwa (objawienie Mariji z 1999 roku, Ivanowi z 1985 roku).

Ponadto, tego dnia w 1986 roku Matka Boża zaleciła, aby w każdy czwartek czytać Ewangelię według św. Mateusza, gdzie jest napisane „Nikt nie może dwóm panom służyć…”, „Nie możecie służyć Bogu i Mamonie” (Mt 6, 24-34).

Może zainteresuje Cię:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *